Migrace není právo! Poučily se elity v EU? Jan Skopeček naznačil, jaká past čeká na Česko

19. 9. 2018 18:33

V Poslanecké sněmovně na téma paktu OSN o migraci hovořil za ODS Jan Skopeček. Ačkoliv se nevymezoval proti paktu tak silně jako například Radim Fiala nebo Tomio Okamura, jeho postoj k paktu byl znatelně negativní. Pakt se prý snaží legalizovat nelegální migraci, a pokud jde o Evropu a Evropský parlament, je podle Skopečka prý jasné, že se elity nepoučily.

Migrace není právo! Poučily se elity v EU? Jan Skopeček naznačil, jaká past čeká na Česko
Foto: Archiv JS
Popisek: Jan Skopeček
reklama

Na úvod Skopeček potvrdil, že pakt OSN o migraci je nezávazný. Nicméně dodal důležité ALE. Směr je podle něj jasný, legalizovat a řídit migraci. Je to prý jasný posun oproti dnešním dokumentům, které jsou vymahatelné. Zda dokument ustanovuje migraci jako základní lidské právo, Skopeček podle svého vyjádření neví, nicméně navrhl, ať se tomu věnuje parlamentní institut, a dá Poslanecké sněmovně jasné stanovisko.

Anketa

Přijměte 50 sirotků ze Sýrie, předloží ve Sněmovně TOP 09. Jak byste hlasovali vy?

3%
96%
hlasovalo: 14042 lidí

Podle Skopečka není a nemůže být migrace základním lidským právem, dokonce ani právem nižší právní síly. Normální je podle něj pracovat a žít ve své zemi, migrace je prý anomálie, výchyka z normálu. Pokud chce někdo migrovat, má se přesunout do zemí kulturně kompatibilních, kde je schopen se asimilovat.

Podle statistik je prý na světě 250 milionů migrantů. To, že z paktu vycouvaly Spojené státy, prý dokazuje, že kdyby mohli, šli by právě do USA nebo do Evropy. Skopeček prohlásil, že není naším úkolem spasit svět za cenu vlastního zničení.

Fotogalerie: - Kongres ODS v Ostravě

Předsedou ODS se stal opět na 28. kongresu v Ostra...
Předseda STAN Petr Gazdík a předseda KDU-ČSL Pavel...
Staronovými, řadovými místopředsedy se stali i Mar...
Předseda ODS Petr Fiala
Svůj post první místopředsedkyně obhájila i Alexan...
První místopředsedkyně ODS Alexandra Udženija

Ohledně nezávaznosti dokumentu také prohlásil, že to je klasická salámová metoda. Až bude schvalovat EU další normy ohledně migrace, bude se opírat právě o tyto nezávazné dokumenty, takže se Česká republika může dostat opět do situace, jaká panovala ohledně úmluvy Dublin IV. Podle něj musíme dát jasně najevo, že otevřít se masivní migraci byla chyba Evropy, tzv. sebevražda našeho kontinentu.

Pak položil otázku, zda se elity v Evropské unii poučily, zda se snaží zastavit migraci nebo zda si myslí, že jejich postup byl chybný. Na to si Skopeček sám odpověděl, že tomu nevěří. Kdo se zúčastnil zasedání Evropského parlamentu, ten prý potvrdí, že snaha je nelegální migraci legalizovat. Naopak chválil postup Maďarska a USA a ptal se. Proč se USA stahují z dohody, když je nezávazná?“ Na závěr se ptal, zda tento pakt je prostředkem k zastavení masové migrace a odsouzením jejímu se otevření, zda nás ochrání od důsledků migrační politiky. Na obě otázky si opět sám odpověděl, že nikoliv, takže proč by pak měla být Česká republika signatářem?

 

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama
autor: kas
reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Bývalý chvilkař Minář představil své politické hnutí. A tvrdě narazil. Známé mediální tváře mu rozstřílely web, program... všechno!

16:46 Bývalý chvilkař Minář představil své politické hnutí. A tvrdě narazil. Známé mediální tváře mu rozstřílely web, program... všechno!

Mikuláš Minář představil své nové politické hnutí. Rozhodně nehodlá být pětiprocentní stranou. „Hled…