Milá OSN, s barmskými Rohingy je to úplně jinak. Obeznámený publicista z regionu vyvrací mýty a hovoří o islamistických teroristech

25.09.2017 20:35

Bangladéšský publicista Mohshin Habib na webu amerického think-tanku Gatestone Institute vysvětluje situaci v Barmě a tvrdí, že Rohingové zdaleka nejsou jen oběťmi, jak tvrdí OSN a mediální mainstream.

Milá OSN, s barmskými Rohingy je to úplně jinak. Obeznámený publicista z regionu vyvrací mýty a hovoří o islamistických teroristech
Foto: Hans Štembera
Popisek: Demonstrace Muslimové proti terorismu. Předtím se několik muslimů zúčastnilo křesťanské bohoslužby v kostele Nejsvětějšího Srdce Páně

„Koncem srpna 2017 zahájila teroristická organizace Arakan Rohingya Salvation Army (ARSA) sérii útoků proti barmským úřadům. Vláda v rámci odvetných opatření zabila 370 útočníků. Ovšem rohingští aktivisté tvrdili, že mezi zabitými bylo mnoho nevinných lidí. Zároveň obvinili barmské úřady ze zničení vesnice. Satelitní snímky z této vojenské akce se poté objevily u lidskoprávní organizace Human Rights Watch. Barmská vláda uvedla, že za tím stojí ARSA,“ vysvětluje Habib.

Poté uprchly stovky tisíc Rohingů do sousední Indie a Bangladéše. „Místní úřady se však obávají, že mezi uprchlíky je mnoho sympatizantů s ARSA, jejíž členové mají vazby na Islámský stát a jiné islamistické organizace. V Indii byl vydán příkaz k deportaci Rohingů, kteří ilegálně překročili hranice. V Banghladéši byl zase výrazně omezen pohyb rohingských uprchlíků,“ referuje Habib s tím, že OSN a mediální mainstream situaci popisuje neobjektivně.

Celý text v angličtině je ZDE.

„V prvé řadě se nejedná o žádnou etnickou čistku nevinné muslimské menšiny, za kterou nesou odpovědnost barmské úřady. Lidskoprávní aktivisté dokonce vyzývají, aby barmská ministryně zahraničí a faktická hlava státu Su Ťij vrátila Nobelovu cenu míru. Za současnou humanitární krizi a násilnosti přitom nemůže barmská vláda, ale radikální islamisté mezi Rohingy, kteří vraždí buddhisty, hinduisty i své vlastní lidi.“

V závěru svého příspěvku bangladéšský publicista přidává bližší informace k teroristické organizaci ARSA. „Vznikla před pěti lety, kdy Rohingové rozpoutali násilnosti proti místní buddhistické komunitě. Vůdcem této teroristické organizace je Ata Ullah, který se narodil v pákistánském Karáčí a vyrůstal v Mekce v Saúdské Arábii, kde navštěvoval náboženskou islámskou školu a stýkal se s místními imámy. Později absolvoval partyzánský výcvik u Tálibánu.“

„Přestože Ullah tvrdí, že bojuje za údajně utlačovanou rohingskou menšinu, jeho způsoby si v ničem nezadají s praktikami islámských teroristů. Indické a bangladéšské úřady se právem obávají, že Ullah bude i na dálku radikalizovat rohingské uprchlíky,“ píše Habib a posílá vzkaz mezinárodnímu společenství a lidskoprávním aktivistům, kteří kladou vinu pouze barmské vládě. „Musíte uznat vážnost hrozby, kterou islamisté mezi Rohingy představují.“


 

Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.

reklama

autor: pro

Mgr. Ondřej Kolář byl položen dotaz

návrat Ukrajinců

Je podle vás fér někoho nutit jít válčit, když nechce, a lze takové lidi vůbec nějak motivovat? Jestli někdo před válkou utekl, myslíte, že je něco, co ho přiměje jít válčit? Vždyť není nic cennějšího, než život. A jelikož se válka pro Ukrajinu nevyvíjí vůbec dobře, není třeba řešit, co bude Ukrajin...

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:


Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Ani Hitler si to nedovolil. Ochranný artefakt naší země vyvezen do Německa. Katolík drtí Pavla. V neděli akce

18:35 Ani Hitler si to nedovolil. Ochranný artefakt naší země vyvezen do Německa. Katolík drtí Pavla. V neděli akce

„Pokud ten pán neví, co se stalo 15. března 1939, tak je otázka, jestli je pro výkon funkce preziden…