Milan Chovanec je bit ve vlastní straně. Tentokrát mu zasadil ránu Zimola. Tvrdě a veřejně

12.7.2018 3:37 odp.

Menšinová vláda ANO a ČSSD důvěru Poslanecké sněmovny získala. Jiří Zimola, 1. místopředseda sociální demokracie, v návaznosti na to všem poslancům ČSSD, až na někdejšího úřadujícího předsedu Milana Chovance, který se rozhodl vládu nepodpořit, prostřednictvím sociální sítě dnes vzkázal, jak moc si jejich vyslovení pro vládu cení. Ke svému příspěvku pak také připojil i obrázek narážející na Chovancovo svědomí.

Milan Chovanec je bit ve vlastní straně. Tentokrát mu zasadil ránu Zimola. Tvrdě a veřejně
Foto: Hans Štembera
Popisek: Jiří Zimola

„Cením si našich poslanců, kteří podepsali koaliční smlouvu a také ji potvrdili ve včerejším hlasování. Prokazují tím odpovědnost vůči sociální demokracii, vůči voličům i naší zemi,“ napsal ve svém tweetu Zimola a dodal, že ČSSD se musí přestat v očích veřejnosti zabývat sama sebou, ale konečně řešit problémy lidí. K tomu pak připojik obrázek s textem: Milan Chovanec ma prý svědomí. A mohla bych ho vidět?

Chovanec už ve středu ráno avizoval, že při hlasování Sněmovny nebude respektovat výsledky vnitrostranického referenda ČSSD a vládu nepodpoří. Předseda ČSSD Jan Hamáček téhož dne uvedl, že rozhodnutí členské základny by mělo být nadřazené všem orgánům a také osobním zájmům. „Rozhodnutí Milana Chovance je pro mě osobně zklamáním. Ne proto, že je proti vstupu ČSSD do vlády s hnutím ANO. Ale proto, že navzdory svým veřejným prohlášením, že bude respektovat výsledky vnitrostranického referenda ČSSD, tak neučiní,“ uvedl Hamáček.

Další poslanci ČSSD označili Chovancovo rozhodnutí za legální či realitu. Chovanec kritizoval především to, že se vláda ANO a ČSSD bude opírat o podporu komunistů, vadilo mu také to, jaké vyjednali sociální demokraté podmínky s ANO.

Babišův kabinet získal ve dvousetčlenné dolní komoře 105 hlasů od zákonodárců ANO, ČSSD a KSČM. Proti bylo 91 poslanců ODS, Pirátů, SPD, KDU-ČSL, TOP 09 a STAN. Čtyři poslanci se hlasování nezúčastnili.

Redakci PL můžete podpořit i zakoupením předplatného. Předplatitelům nezobrazujeme reklamy.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama

autor: nab

Připouštíte, že policie někdy selže

V poslední době je to bohužel čím dál častější jev. Vy za ním vidíte generační obměnu. Co ale třeba vyčerpanost policistů? Podle mě jich máme málo. Není třeba vyřešit i toto? A co třeba jejich financování?

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Knihkupci odmítnuta, přesto se Hamplovy knihy prodaly tisíce. Zásadní objev? Ben Kuras ho předložil

20:20 Knihkupci odmítnuta, přesto se Hamplovy knihy prodaly tisíce. Zásadní objev? Ben Kuras ho předložil

Ben Kuras se v recenzi psané pro ParlamentníListy.cz věnuje knize sociologa Petra Hampla Prolomení h…