Milan Kohout nemilosrdně ke kauze Panama Papers. Zmínil "kapitalistická prasata" a lidové povstání

12. 4. 2016 21:12

KOHOUTA DO KOUTA Performer Milan Kohout komentuje kauzu s uniklými daty v tzv. Panama Papers. "Panama Papers jsou jen další vlaštovkou odhalenou díky řadě čestných a hrdinných lidí, jako byli Assange, Snowden a další, kteří se už nemohli dál dívat na to, jak nás kapitalistická prasata okrádají a ovládají a zároveň nám neustále cpou do hlav, že se musíme uskrovnit," nebere si servítky Kohout.

Milan Kohout nemilosrdně ke kauze Panama Papers. Zmínil "kapitalistická prasata" a lidové povstání
Foto: Archiv MK
Popisek: Performer Milan Kohout (vlevo)
reklama

Hipísáci v šedesátých letech nazývali zbohatlíky kapitalistickými prasaty. Pokroková mládež celého západu měla tenkrát většinou levicové názory a chtěla se zbavit parazitů, sajících krev na těle společnosti, a razila heslo, že „bohatství je krádež“.

Později se ale kapitalistickým prasatům podařilo celé hnutí zpacifikovat a pozvolna vyhladit. 

Anketa

Považujete se za české vlastence?

94%
6%
hlasovalo: 13036 lidí

Pak nastoupily armády pravicových friedmanovských školitelů nových mozků a sobecký neoliberalismus zvítězil nad obyčejným lidským rozumem, postaveným na solidaritě, dělení se a lásce.

Pádem východních socialistických systémů se pro kapitalistická prasata otevřela již naprosto neomezená možnost k hromadění majetku vytvářeného společnostmi osvobozenými vzletnými idejemi „svobody a demokracie“.

Právě provalený skandál Panama Papers odhaluje kradení peněz (údaje z posledních 40 let) ze státních produktů tím, že kapitalistická prasata (ale i politická prasata, jako je kupříkladu rodina anglického ministerského předsedy Camerona) neplatí žádné daně v místě svého „podnikání“ a peníze si ulévají do daňových rájů.  

Panama Papers jsou jen další vlaštovkou odhalenou díky řadě čestných a hrdinných lidí, jako byli Assange, Snowden a další, kteří se už nemohli dál dívat na to, jak nás kapitalistická prasata okrádají a ovládají a zároveň nám neustále cpou do hlav, že se musíme uskrovnit, protože sociální programy, jako je kupříkladu důchod, jsou prostě pro společnost neúnosné. Ostatně ty samé nesmysly žvanil zde v Česku i jeden z těchto cynických troubů ve funkci ministra financí, že? 

Anketa

Myslíte si, že Češi jsou rasisté a xenofobové?

9%
91%
hlasovalo: 9073 lidí

Takovéto lži samozřejmě ještě nahrávají do rukou rodícím se fašistickým hnutím, která pak argumentují, že máme horko těžko pro své lidi a ještě máme živit nějaké uprchlíky.

Financial Accountability and Corporate Transparency Coalition, skupina zabývající se kontrolou světových financí, oznámila, že okolo 21 bilionů (10 na dvanáctou) dolarů bohatství vytvořeného lidmi na celém světě se schovává na nezdaněných účtech a cennostech nedohledatelných firem v daňových rájích, jako je právě odhalený na Panamě (NBC News, 6. dubna 2016.) 

To je částka větší než celá současná ekonomika Spojených států. Kdyby se tato částka zdanila, tak by to stačilo na většinu sociálních výdajů většiny západních států. 

Studie provedená již před čtyřmi lety pro Tax Justice Network Jamesem S. Henrym z TUFTS University v Bostonu, kde jsem učíval, dokonce uvádí, že soukromý finanční obnos uložený na „offshore“ účtech kapitalistických prasat se pohybuje mezi 21 až 32 biliony dolarů. Z toho je drženo asi 10 bilionů jen 92 tisíci lidmi, což je 0,001 procento světové populace.

Nejsou tato čísla již jasným signálem k revoltě proti krutému neoliberálnímu kapitalismu svírajícímu naše krky až téměř k nedýchatelnosti? Neoliberalismu, který neustále vytváří další války, zatímco by byl bez něj možný mírový svět s dostatkem zdrojů pro decentní život každého jedince na zeměkouli, život, který by byl ekologicky únosný i pro životní prostředí na zeměkouli a nedrancoval by bezohledně její zdroje? Což se děje z velké části jen k obohacení kapitalistických prasat. 

Čím více bude kapitalismus ničit prostředí na zeměkouli a čím více bude společnost polarizována rostoucím bohatstvím v rukách pár lidí na zemi, tím více je lidové povstání nevyhnutelné. 

Před 225 lety se za francouzské revoluce lidé na svá kapitalistická prasata, která je tenkrát okrádala, nasrali a téměř 16 tisíc aristokratů, klerikálů a feudálů veřejně popravili.

Doufám, že se naše – až do teď obdivovaná – kapitalistická prasata sama v nevyhnutelném a brzkém povstání vzdají svého nakradeného bohatství a nedojde k usekávání hlav. 

To by se hodilo spíše na klasické české prasečí zabijačky.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama
autor: .
reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

„Já můžu říkat, co si myslím, protože nikam nekandiduju...“ Xaver měl u Soukupa „zlou“ myšlenku

20:50 „Já můžu říkat, co si myslím, protože nikam nekandiduju...“ Xaver měl u Soukupa „zlou“ myšlenku

Koronavirus a opatření nařízená vládou – to bylo tématem čtvrtečního pořadu moderátora Jaromíra Souk…