Milion chvilek dnes vyrazí na Václavské náměstí. A nejen tam

10.12.2019 6:00 | Zprávy
autor: mp

Půlhodinovým programem na Václavském náměstí a následným pochodem centrem Prahy na hlavní nádraží chce dnes spolek Milion chvilek vyzvat předsedu vlády Andreje Babiše (ANO) k odstoupení z funkce. Spolek mimo jiné oznámí termín dalšího velkého pražského protestu. Akce začne v 18:00, napsala ČTK.

Milion chvilek dnes vyrazí na Václavské náměstí. A nejen tam
Foto: Hans Štembera
Popisek: Mikuláš Minář

Demonstraci svolal Milion chvilek po událostech minulého týdne. Podle auditu Evropské komise, který zveřejnila některá média, Babiš porušil české i evropské předpisy o střetu zájmů. Nadále totiž ovládá holding Agrofert, který pobírá unijní dotace. Česko podle auditu přijde o stovky milionů korun. Nejvyšší státní zástupce Pavel Zeman zároveň zrušil usnesení o zastavení trestního stíhání Babiše a jeho někdejší poradkyně Jany Mayerové v kauze Čapí hnízdo a věc vrátil k došetření.

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.

NERV

Proč přesně jste tento orgán zrušili? Pokud vím, i vy jste se dřív o jejich tvrzení často opírala a podle mě je obecně dobré, když existují nějaké nezávislé poradní orgány. Nebo podle vás nebyl NERV nezávislý?

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:

Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

A jéje. Ševčík byl v Partii s Jakobem. Bylo dusno

13:50 A jéje. Ševčík byl v Partii s Jakobem. Bylo dusno

„Bohužel si pan loutkovodič na Hradě dělá, co chce. Ten loutkovodič, co vodí pana prezidenta.“ Posla…