Milion chvilek se omluvil německé europoslankyni za „Babišovy lži“. Čekal na ni s květinami

06.03.2020 10:18

Spolek Milion chvilek pro demokracii se jel omluvit německé europoslankyni Monice Hohlmeierové, která předsedá Výboru pro rozpočtovou kontrolu Evropského parlamentu, jenž v České republice na konci února prověřoval střet zájmů premiéra Andreje Babiše. Poté, co na ni ze strany českého premiéra padaly urážky, jí prý chodí z České republiky výhrůžné dopisy.

Milion chvilek se omluvil německé europoslankyni za „Babišovy lži“. Čekal na ni s květinami
Foto: Repro YouTube Neurazitelny.cz
Popisek: Mikuláš Minář

„Je nám líto, že paní europoslankyně Monika Hohlmeier musí čelit důsledkům lží a urážek premiéra Andreje Babiše. A to jen kvůli tomu, že dělá svou práci. Stydíme se za to, kam česká politická kultura v čele s panem Babišem klesla,“ píše iniciativa Milion chvilek ve svém facebookovém příspěvku, ke kterému přidala i fotografii s poslankyní Evropského parlamentu za bavorskou Křesťansko-sociální unii (CSU) Monikou Hohlmeierovou.

Předseda vlády o Hohlmeirové řekl, že „nerozumí dotacím“ a označil ji za „pomatenou“. Milion chvilek za ní dorazil ve čtvrtek přímo do budovy Evropského parlamentu v Bruselu, kde jí zároveň zástupci spolku předali velkou kytici jako omluvu a vyjádřili podporu od té části české společnosti, která se proti Babišovi staví.

„Chceme, aby veřejnému prostoru dominovala laskavost, kritické myšlení a odvaha. Přidáváme se tedy ke stovkám našich spoluobčanů, kteří píší paní europoslankyni pozitivní vzkazy. Dnes jsme jí předali také něco pěkného,“ uzavřel spolek.

 

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama

autor: nab

reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

„Pláčete na špatném hrobě. Ne, netrefil jste ani hřbitov!“ Vondráček a Benešík v drsné přestřelce. Živě a před kamerami

22:52 „Pláčete na špatném hrobě. Ne, netrefil jste ani hřbitov!“ Vondráček a Benešík v drsné přestřelce. Živě a před kamerami

Lídři Zlínského kraje, sedmi kandidátek na základě průzkumu volebního potenciálu pro ČT, se zúčastni…