Milion chvilek se zaměřil na Faltýnkova syna. Úplatky? je to vážné

07.03.2020 17:17

Spolek Milion chvilek si všímá nejen českého předsedy vlády Andreje Babiše. Vedle něho si Minář a jeho kolegové brali na paškál ministryni spravedlnosti za hnutí ANO Marii Benešovou nebo nového ombudsmana Stanislava Křečka. Teď si vzali do prádla syna Jaroslava Faltýnka (ANO) Jiřího Faltýnka. Kvůli možné korupci v jihomoravské metropoli.

Milion chvilek se zaměřil na Faltýnkova syna. Úplatky? je to vážné
Foto: repro Youtube.com, tan
Popisek: Otevření brněnské tržnice se v roce 2017 účastnil i politik Švachula (vlevo)
reklama

Anketa

Je Adam Vojtěch dobrý ministr zdravotnictví?

77%
19%
hlasovalo: 19323 lidí
Vloni v březnu zasahovala na radnici městské části Brno střed policie. Podezřívala tehdejšího místostarostu Jiřího Švachulu a několik jeho kolegů z organizování korupční skupiny, která si za rozdělované zakázky měla rozdělit úplatky ve výši minimálně 47 milionů koroun.

Podle informací serveru Aktuálně.cz se v hledáčku policie ocitl i syn Jaroslava Faltýnka Jiří Faltýnek, který dočasně přerušil své členství v hnutí ANO. I on měl údajně dostávat do kapsy podíl z rozdělovaných úplatků. „Protikorupční hnutí v akci? ANO!“ napsali k tomu ironicky aktivisté kampaně Milion chvilek pro demokracii.

Obviněný Švachula měl podle policie vliv i na Úřad pro ochranu hospodářské soutěže (ÚHOS). Pokud by to byla pravda, podpořilo by to obavy členů spolku Milion chvilek o stabilitu a nestrannost demokratických institucí v České republice.

Mikuláš Minář spolu s kolegy v neděli 1. března na demonstraci na Staroměstském náměstí v Praze varovali, že je třeba pečlivě hlídat celou řadu institucí, které jsou součástí našeho demokratického uspořádání, bez nichž by česká demokracie byla ohrožena. Minář v neděli v podvečer varoval, že Babiš se svým hnutím a spřátelenými stranami nesmí dostat pod kontrolu ani Českou televizi.

Milion chvilek pro demokracii udeřil na Jiřího Faltýnka

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama

autor: mp

reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

„Oni ho udusí.“ „No a?“ „Co no a?“ Zfetovaný Rom pokousal policistu. Zemřel

12:34 „Oni ho udusí.“ „No a?“ „Co no a?“ Zfetovaný Rom pokousal policistu. Zemřel

V sobotu byli policisté z Teplic přivoláni k případu rvačky. Ovšem muž, který ležel na zemi se zraně…