Miloš Zeman a zubatá... Hutka vypustil nejnovější varování pro českou společnost

10.08.2018 11:45

Jaroslav Hutka, který před časem nazpíval písničku o Miloši Zemanovi, se znovu ozývá. Má prý obavy z toho, kam se česká společnost ubírá. Stát, který vznikl po listopadu 1989, je prý možná v rozkladu.

Miloš Zeman a zubatá... Hutka vypustil nejnovější varování pro českou společnost
Foto: Hans Štembera
Popisek: Jaroslav Hutka na demonstraci proti Babišovi nazvané Proč? Proto!

Písničkář Jaroslav Hutka na sebe před časem upoutal pozornost novou písničkou o prezidentovi Miloši Zemanovi. Zpívá v ní, že si Zeman v prezidentském úřadě počíná hrozně. Tak hrozně, že se z toho zakladatel moderního českého státu T. G. Masaryk musí obracet v hrobě. Totéž podle Hutky platí i o českých králích. V písničce se také zeptal, kdy si pro Zemana přijde zubatá.

V rozhovoru pro server Forum24.cz své myšlenky dále rozvedl. Má prý obavy z toho, kam se česká společnost ubírá. „Láme se chleba a možná skutečně začíná další republika. Tragédie je, že lid si to nechává líbit a postupně a nenápadně vyměnit hlavy v institucích je jen věc času. Existence státu, který vznikl po převratu v roce 1989, je ohrožena. Možná už je ten stát v rozkladu," vyjádřil obavy.

Anketa

Je slušné doufat, že Miloš Zeman brzy umře?

hlasovalo: 17415 lidí
Zlomovým okamžikem podle jeho názoru bylo zvolení Václava Klause prezidentem. Tady někde prý začala destrukce. Klaus byl zvolen v roce 2003, takže postupný rozklad státu trvá podle Hutky patnáct let. Demokratičtí politici mlčí a společnost jen přihlíží. Zvolení Miloše Zemana jen rozklad prodlužuje.

O současném prezidentovi psal prý písničku delší dobu, ale dal ji do šuplíku, protože věřil, že podruhé už ho lidé nezvolí. Jenže zvolili. „Zvolili a to už žádného normálního člověka nemůže nechat v klidu. Babiše tam strkal tak dlouho, až zlomil sociální demokracii a ta jak ovečka šla na jatka. Na tom textu jsem pracoval dlouho, vyvíjel se pak dál na melodii, kterou jsem měl od Vladimíra Veita. Rozbil jsem také školní úhledné rýmování, to se mi zdálo k té písni kýčovité. Musí to drhnout jako ty středověké, barokní a později kramářské písně, ve kterých je zubatá také. Je křesťanským prvkem, varováním před marností lidského činění," pokračoval Hutka.

Ing. Miloš Zeman

  • BPP
  • První přímo zvolený prezident ČR
  • prezident České republiky

Někomu se písnička líbí, někomu ne. Podle Hutky je zajímavé, že se k ní vyjadřuje i zpravidla mlčící většina. Bohužel jen vyhýbavě. To se Hutkovi zdá nebezpečné, protože se do české společnosti blíží něco nebezpečného. Nebude to prý komunistická normalizace, ale i tak to bude zlé, pokud lidé jasně nedají najevo, že se jim nelíbí, co prezident Zeman a premiér Andrej Babiš (ANO) provádí.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

autor: mp

Bety.cz - magazín nejen pro mámy - horoskopy, recepty, diskuse, soutěže

Bety.cz TESTOVÁNÍ - Testujte s námi nové produkty či služby a o své názory a doporučení se podělte s ostatními čtenářkami Bety.cz.

Prostřeno.cz - recepty on-line - vaření, recepty, gastronomie

reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

A je zle. Do skandálu kolem  uprchlického paktu OSN se vložil Tomio Okamura. A oznámil...

13:35 A je zle. Do skandálu kolem uprchlického paktu OSN se vložil Tomio Okamura. A oznámil...

K paktu OSN o uprchlících se vyjádřil i předseda SPD Tomio Okamura na tiskové konferenci, kterou vys…