Miloš Zeman zemřel, oznámil Český rozhlas. Pak přišla omluva

15. 4. 2018 8:27

V sobotu 14. dubna opustil tento svět jeden z filmových titánů, Miloš Forman. Oskarovému režisérovi, který má na kontě víc než desítku velmi úspěšných filmů, bylo 86 let. Když tuto informaci oznamoval Český rozhlas, na rozhlasové vlny se snad vloudil jakýsi šotek a moderátor oznámil, že zemřel Miloš Zeman.

Miloš Zeman zemřel, oznámil Český rozhlas. Pak přišla omluva
Foto: red
Popisek: Český rozhlas

Miloš Forman zasvětil svůj život filmu, jako herec i jako režisér se „na place“ pohyboval mnohokrát. Jako režisér má na kontě mnoho velmi úspěšných českých filmů. Zajímal se také o politiku. Velmi kritický byl ke komunistům, před kterými emigroval z Československa do Spojených států. Přátelil se mimo jiné s prvním českým prezidentem Václavem Havlem nebo s dalším hereckým titánem, Janem Třískou.     

14. dubna 2018 však Miloš Forman opustil tento svět. Řadu lidí v různých koutech světa to rozesmutnilo. O Formanově skonu informovala americká, slovenská, česká i další média. Stranou nezůstal ani Český rozhlas, který ovšem zprávu přinesl s chybou.

„Ve věku 86 let zemřel ve Spojených státech Miloš Zeman, Miloš Forman, omlouvám se,“ zaznělo ve zprávách Českého rozhlasu Plus 14. dubna o půl čtvrté odpoledne.  

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

autor: mp

Bety.cz - magazín nejen pro mámy - horoskopy, recepty, diskuse, soutěže

Bety.cz TESTOVÁNÍ - Testujte s námi nové produkty či služby a o své názory a doporučení se podělte s ostatními čtenářkami Bety.cz.

Prostřeno.cz - recepty on-line - vaření, recepty, gastronomie

reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Tři úhly pohledu na triumf Borise Johnsona: Za pět let udělá z Británie úplně jinou zemi. A velké povzbuzení pro Trumpa...

15:35 Tři úhly pohledu na triumf Borise Johnsona: Za pět let udělá z Británie úplně jinou zemi. A velké povzbuzení pro Trumpa...

Hazardní krok, ve kterém Boris Johnson vsadil takřka všechno. Nosný motiv provést už konečně brexit …