Ministerstvo dopravy se vrací ke starému registru vozidel

11.07.2012 19:08

Ministerstvo dopravy se chce kvůli potížím s novým registrem vozidel vrátit k původnímu systému, který spravovalo ministerstvo vnitra. Ministerstvo dopravy se chce kvůli potížím s novým registrem vozidel vrátit k původnímu systému, který spravovalo ministerstvo vnitra.

Ministerstvo dopravy se vrací ke starému registru vozidel
Foto: Hans Štembera
Popisek: Škoda Superb

Serveru iDNES.cz to řekl náměstek ministerstva vnitra Radek Šmerda. Nový registr vozidel ministerstvo dopravy provozuje od pondělí. Za tři dny provozu ho ale provází řada potíží, v pondělí byl systém několik hodin zcela mimo provoz.

Nový registr stál 47 milionů

Ministerstvo dopravy přišel nový registr vozidel na 47 milionů korun. Jsou v tom zahrnuté náklady na tvorbu počítačové aplikace a za nákup výpočetní techniky. Od začátku minulého týdne byl systém odstaven, protože bylo potřeba přesunout data ze starého registru, který spravovalo ministerstvo vnitra. I přes dlouhou odstávku se nepodařilo systém spustit bez potíží.

Celkem v Česku existuje 206 míst, kde je možné vozidla registrovat. Problémy se nevyhnuly žádnému z nich. Nový centrální registr vozidel měl být přitom podle ministerstva dopravy přehlednější, měl umožnit například registraci značek na přání nebo převod registračních značek mezi vozidly jednoho majitele. A měl být také napojený na základní registry, policii a evidenci kradených aut v zahraničí.

Silniční dopravci kvůli nefunkčnímu novému registru vozidel přicházeli o tisíce korun denně. Sdružení Česmad Bohemia proto bude podporovat případné žádosti firem o náhradu škod od státu.

Ptejte se politiků, ptejte se Vašich volených zastupitelů, pište, co Vám osobně vadí. Registrujte se na našem serveru ZDE.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama

autor: joh

reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Práskat vlastní zemi do Bruselu! Bašta se pustil do Pirátů tak, že musel zasáhnout Železný

22:06 Práskat vlastní zemi do Bruselu! Bašta se pustil do Pirátů tak, že musel zasáhnout Železný

Lídři Pardubického kraje, sedmi kandidátek na základě průzkumu volebního potenciálu pro ČT, se zúčas…