Ministerstvo financí podalo trestní oznámení v kauze Mostecké uhelné

5. 6. 2012 10:38

V případě Mostecké uhelné společnosti Česká republika vystupuje před švýcarskými orgány jako poškozená strana. To ale podle ministra financí Miroslava Kalouska (TOP 09) nebrání tomu, aby bylo na Mosteckou uhelnou podáno další trestní oznámení v ČR. Toto trestní oznámení podalo ministerstvo financí, neboť věří, že má k dispozici nové důležité informace.

Ministerstvo financí podalo trestní oznámení v kauze Mostecké uhelné
Foto: Filip Jandourek
Popisek: Ministr financí Miroslav Kalousek v České televizi
reklama

Stále pokračuje řízení v kauze Mostecké uhelné ve Švýcarsku. To však podle Kalouskova ministerstva nebrání podání dalšího trestního oznámení. Nově zpracované materiály navíc prý bude možné využít v obou kauzách.

„Ministerstvo financí tímto sděluje, že na základě a po zpracování dostupných podkladů učinila Česká republika, jako poškozená, další kroky v uvedené záležitosti a podala u příslušných orgánů činných v trestním řízení v České republice trestní oznámení, ve kterém zároveň uplatnila svůj civilní nárok na náhradu způsobené škody. Předložený materiál shrnuje dosud známé, ale i nové poznatky, a zpracovává je komplexně a v jedné analýze,“ stojí v tiskové zprávě ministerstva.

Ptejte se politiků, ptejte se Vašich volených zastupitelů, pište, co Vám osobně vadí. Registrujte se na našem serveru ZDE.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama
autor: mp
reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Včera jsem byl v restauraci. Vedle Piráti, další stůl okamurovci, socani, černoprd*lníci... A v rohu sám Babiš. Štěpánek zveřejnil ohromující FOTO

12:35 Včera jsem byl v restauraci. Vedle Piráti, další stůl okamurovci, socani, černoprd*lníci... A v rohu sám Babiš. Štěpánek zveřejnil ohromující FOTO

Hudebník a člen Trikolóry Petr Štěpánek se pracovně vypravil do prostor Poslanecké sněmovny, aby s h…