Ministerstvo navrhlo zřídit cyklistické ulice pro "kolaře"

27.07.2015 20:45 | Zprávy
autor: jzd, čtk

Větší bezpečnost cyklistů ve městech mají zajistit takzvané cyklistické ulice, ve kterých budou mít cyklisté přednost před automobily, zvažuje ministerstvo dopravy. Auta v nich nebudou smět jezdit rychleji než 20kilometrovou rychlostí a řidiči budou muset být k cyklistům více ohleduplní. Na dnešní tiskové konferenci to řekl náměstek ministra dopravy Tomáš Čoček.

Ministerstvo navrhlo zřídit cyklistické ulice pro "kolaře"
Foto: Skiareál Lipno
Popisek: Jízda po cyklostezce kolem lipenského jezera

Úřad zároveň zřídil oddělení zaměřené na rozvoj cyklistiky a čisté mobility, které má výrazně zvýšit vnímání cyklistiky jako rovnocenného druhu dopravy zejména ve městech.

Změny by ministerstvo rádo protlačilo na jednání Poslanecké sněmovny na začátku září, kde se bude projednávat novela zákona o provozu na pozemních komunikacích. Dalším záměrem ministerstva pro zvýšení bezpečnosti cyklistů ve městech jsou takzvané cyklistické pruhy. Mají vznikat tam, kde není možné kvůli šířce komunikací pro provoz kol vyhradit samostatný pruh. "Umožnilo by to vizuálně oddělit cyklistickou a automobilovou dopravu s tím, že automobily by do toho pruhu mohly vjíždět, ale měly by povinnost neomezit a neohrozit cyklisty," uvedl Čoček.

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.

Mgr. Igor Červený byl položen dotaz

Nemyslíte, že tohle může být konec Motoristů?

Dobrý den, asi budete hájit Macinku, ale přesto se zeptám, zda vám jeho jednání s prezidentem včetně těch jeho SMS přijdou v pořádku? Nemyslíte, že vám celá ta kauza kolem jmenování Turka přerůstá přes hlavu a jen vás poškozuje? Nebo myslíte, že Vám přinese nějaké politické body?

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:

Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Kdo je foltýnovská sv*ně, kdo hodnotový spřízněnec prezidenta? Keller připravil test

4:44 Kdo je foltýnovská sv*ně, kdo hodnotový spřízněnec prezidenta? Keller připravil test

NEKOREKTNĚ S KELLEREM Znáte dobře své nejvyšší hodnoty? Ptá se sociolog a filozof Jan Keller. Místo …