S kvalifikovanými uchazeči pak bude ministerstvo dále jednat a vybere pět adeptů, mezi nimiž nakonec rozhodne. Na výběr užšího okruhu účastníků má ministerstvo dopravy měsíc, výběr chce ale urychlit.
Nový výběrčí mýta má nahradit dosavadního správce, kterým je společnost Kapsch. Ta už dříve uvedla, že se tendru zúčastní a že se považuje za favorita soutěže. Zájem o soutěž nedávno potvrdil i výběrčí slovenského mýta, společnost Skytoll. Podle informací webu Zdopravy.cz půjde do soutěže spolu s nově vzniklou společností CzechToll, za kterou stojí finanční skupina PPF. Skytoll poskytne CzechTollu reference ze svého byznysu na Slovensku.
Před vypsáním tendru očekávalo ministerstvo dopravy, že se soutěže zúčastní pět až sedm zájemců.

Tento článek je uzamčen
Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PLPřidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.
autor: mp