Ministerstvo zemědělství si příští rok polepší o dvě miliardy

22.09.2014 20:57

Rozpočet Ministerstva zemědělství by v příštím roce mohl vzrůst bezmála o dvě miliardy - na 18,4 miliardy korun. Ministrovi Marianu Jurečkovi se podařilo prosadit zejména navýšení rozpočtu Podpůrného a garančního rolnického a lesnického fondu (PGRLF), informovalo dnes po schůzce vlády Ministerstvo zemědělství. Po započtení peněz z evropských fondů by v roce 2015 měl zemědělský rozpočet oproti letošku vzrůst o 1,5 miliardy - na 53,7 miliardy Kč.

Ministerstvo zemědělství si příští rok polepší o dvě miliardy
Foto: Hans Štembera
Popisek: Peníze, ilustrační foto

"V příštím roce dostanou zemědělci více peněz například na nákup půdy nebo na pořízení zemědělské techniky," uvedl Jurečka s tím, že se úřadu podařilo prosadit zvýšení dotací poskytovaných farmářům prostřednictvím PGRLF z původně navrhovaných 500 milionů na dvě miliardy Kč. Od příštího roku by podle Ministerstva zemědělství mohli nově dostávat subvence na nákup strojů a technologií také podnikatelé v lesnictví.

"Peníze jsme našli ve vlastních úsporách, ve zvýšené podpoře ze státního rozpočtu a jednu miliardu zajistí zisky lesů ČR," podotkl ministr.

Vláda v pondělí schválila návrh státního rozpočtu na příští rok, který počítá se schodkem 100 miliard korun. Kabinet rozhodl i o zvýšení platů zaměstnanců veřejného sektoru už od letošního listopadu, nikoli až od začátku příštího roku, což opozice označila za předvolební populismus. Návrh rozpočtu nyní dostane sněmovna a poté prezident Miloš Zeman. Ten už uvedl, že hodlá návrh podepsat.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama

autor: čtk, mp

reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Drzí zoufalci. I přezdívku mi dali. Babiš udeřil

21:41 Drzí zoufalci. I přezdívku mi dali. Babiš udeřil

Spolu s koncem týdne je zde tradiční informační pořad premiéra Andreje Babiše Čau lidi. A dnes bylo …