Ministr Chovanec nařídil prošetřit možný střet zájmů ve vedení zlínské policie

03.07.2014 12:46 | Zprávy

Možný střet zájmů ve vedení zlínské policie nařídil prošetřit ministr vnitra Milan Chovanec (ČSSD). Jde o to, že hokejový klub v Brumově-Bylnici, kterému šéfuje náměstek zlínského policejního ředitelství Jaroslav Vaněk, dostal darem od podnikatele Petra Tankó budovu bývalého obchodního centra v hodnotě několika milionů korun.

Ministr Chovanec nařídil prošetřit možný střet zájmů ve vedení zlínské policie
Foto: Hans Štembera
Popisek: Ministr vnitra Michal Chovanec

To se stalo ovšem nedlouho poté, co zlínské policejní ředitelství od stejného podnikatele koupilo za 86 milionů korun dvě patra budovy v centru Zlína. Informoval o tom server Českého rozhlasu. Vaněk je jak u policie, tak v čele hokejového klubu, dlouhodobě. V policii zastává vysoké řídící funkce již 18 let, prezidentem hokejového klubu už je dokonce 30 let.

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.

autor: vam

Obrana

Nejsem pro, aby ministerstvo obrany mělo SPD. Ani aby byl třeba Turek ministr čehokoliv. Ale není teď jediná šance, jak tomu zabránit, dohodnout se s ANO? Dřív jste s ním už přeci vládli, tak proč ne znovu?

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:

Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Strašili Ruskem, důkazy žádné. Teď po volbách to vybuchlo

14:44 Strašili Ruskem, důkazy žádné. Teď po volbách to vybuchlo

Společnost pro obranu svobody projevu (SOSP) upozorňuje, že neexistují žádné důkazy o ovlivňování pa…