Ministr Hamáček: Nosme, prosím, roušky. Ochráníme tak sebe i druhé

03.09.2020 13:23

V České republice hygienici zaznamenávají rekordní přírůstky nemocných koronavirem, v porovnání na počet obyvatel jsou česká čísla vyšší než v řadě jiných evropských zemí. Denní přírůstky na milion osob jsou na Slovensku či v Německu třetinové. Ministr Hamáček již jednou prosil, aby lidé nečekali a nosili roušky. Nyní o to žádá znovu.

Ministr Hamáček: Nosme, prosím, roušky. Ochráníme tak sebe i druhé
Foto: repro ČT, tan
Popisek: Jan Hamáček (ČSSD)
reklama
Za středu přibylo v Česku celkem 650 nakažených, to je nejvíce od začátku celé epidemie. Za poslední měsíc se také zdvojnásobil počet těžce nemocných lidí. Roste i počet hospitalizovaných s nemocí covid-19. Podle posledních informací Ministerstva zdravotnictví současně leží v nemocnicích 172 osob, přitom začátkem srpna šlo o 94 osob. 
 
„Nečekejme na to, až nám ministerstvo zdravotnictví něco nařídí. Jan Hamáček už 23. července prosil, abychom opět nosili roušky. Teď je tato prosba ještě důležitější. Ochráníme tak sebe i druhé. Na jaře jsme šíření epidemie dokázali zastavit, spolu to zvládneme i teď,“ sdílí ČSSD na facebooku Hamáčkovu prosbu. 
 
Hamáček se domnívá, že nošení roušek ve vnitřních prostorách a v hromadné dopravě je účinným opatřením proti šíření viru. V současné době je nošení roušek povinné ve všech zařízeních zdravotních a sociálních služeb, ve veřejné dopravě či na úřadech.
 
Ministr zdravotnictví Adam Vojtěch se již nechal slyšet, že opatření zejména v Praze budou brzy zpřísněna. Sám ministr Vojtěch je v současné době v domácí karanténě kvůli nákaze hlavní hygieničky Jarmily Rážové.
 
 
 

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama
autor: Barbora Richterová
reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

„Nechci být krutý, ale co tohle je?“ Smích Babiše, pláč Fialy. Stala se vážná věc

15:46 „Nechci být krutý, ale co tohle je?“ Smích Babiše, pláč Fialy. Stala se vážná věc

Náznak budoucí spolupráce ODS s hnutím ANO, nebo pouhé splnění programového bodu? Občanští demokraté…