Ministr Kocourek nevysvětlil matčiných 16 milionů na cenné papíry

04.11.2011 7:43 | Zprávy

Společnost Key Investments (KI) zobchodovala v roce 2008 matce ministra průmyslu a obchodu Martina Kocourka (ODS) 16 milionů korun, píše Mladá fronta Dnes (MfD). Kde peníze tehdy šedesátiletá důchodkyně na cenné papíry vzala, odmítají ministr i Jindřiška Kocourková vysvětlit.

Ministr Kocourek nevysvětlil matčiných 16 milionů na cenné papíry
Foto: Zbyněk Pecák
Popisek: Exministr Martin Kocourek

Podle dokumentů, která má MfD k dispozici, uzavřela Kocourková smlouvu s Key Investments 3. března 2008. O týden později se na jejím účtu objevily dluhopisy v hodnotě 16 milionů korun. Byly to neveřejně obchodovatelné cenné papíry, do nichž investoval peníze klientů výhradně KI: dluhopisy E Side Property, Sincomu a ústecké firmy Via Chem Group. Pokyn k jejich prodeji dala pak Kocourková po třech měsících. Za další měsíc odešla hotovost 16,14 milionu korun na její účet u UniCredit Bank, uvádí deník.

Nic neřeknu, nepamatuji se

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.

autor: čtk, mp

Jan Jakob byl položen dotaz

Inflace

Vy fakt myslíte, že se můžete pyšnit nízkou inflací? Nebyla snad právě za vaší vlády rekordní v historii ČR? Uvědomujete si, že tím lidé přišly o dost peněz, kterých hlavně vlivem neustálého zdražování všeho mají čím dál méně už tak? Co jste proti té drahotě udělali?

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:

Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

„Šokující. To schvalujete terorismus?“ Poláci v podezření, že měli s Nord Streamem něco společného

20:40 „Šokující. To schvalujete terorismus?“ Poláci v podezření, že měli s Nord Streamem něco společného

Polský premiér Donald Tusk odmítá vydat Ukrajince podezřelého z účasti na sabotáži plynovodu Nord St…