Ministr Mládek jede do Litvínova kvůli limitům těžby uhlí

28.07.2015 6:04

Ministr průmyslu a obchodu Jan Mládek (ČSSD) jede dnes do Litvínova na Mostecku. S místními politiky bude diskutovat o limitech těžby uhlí. Na místě bude i místostarosta Litvínova Milan Šťovíček, který se dožadoval rezignace ministra kvůli jeho návrhu odložit rozhodnutí o budoucnosti dolu ČSA o pět let.

Ministr Mládek jede do Litvínova kvůli limitům těžby uhlí
Foto: Hans Štembera
Popisek: ministr průmyslu a obchodu Jan Mládek

"Budeme chtít slyšet, co vedlo ministra k takovému návrhu, který je krutý vůči všem stranám, vůči obyvatelům, horníkům i těžařům," řekla ČTK litvínovská starostka Kamila Bláhová (ANO).

Litvínovští se domáhali setkání s Mládkem už v zimě. Tehdy ministr představil čtyři varianty řešení budoucnosti těžby uhlí v severočeské hnědouhelné pánvi. Sám původně prosazoval cestu částečného prolomení limitů v dole ČSA, což by znamenalo bourání asi 170 domů v Horním Jiřetíně, a úplného prolomení limitů v dole Bílina. V červnu uvedl, že kvůli potřebám českého teplárenství je pro okamžité prolomení limitů v dole Bílina, který patří Severočeským dolům ze skupiny ČEZ. Případné prolomení Bíliny nezasáhne žádná lidská sídla.

První zastávkou na dnešní cestě ministra do Litvínova bude návštěva závodu Triola v Horním Jiřetíně, kde se vyrábí spodní prádlo. Podnik se staví za zachování současných limitů těžby.

V pondělí se vláda s odbory a zaměstnavateli domluvila na tom, že před předložením materiálu o limitech vládě ministerstvo průmyslu doplní ke každé variantě možná sociální a jiná opatření dopadů na region. Podle posledních informací by vláda měla o limitech rozhodnout nejdříve v září.

 


 

Redakci PL můžete podpořit i zakoupením předplatného. Předplatitelům nezobrazujeme reklamy.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama

autor: vam, čtk

reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Koukaly z toho dráty. To bylo moc. Tohle je normální rodina? Režisér Chmela vzal své děti do kina a jen zíral

10:18 Koukaly z toho dráty. To bylo moc. Tohle je normální rodina? Režisér Chmela vzal své děti do kina a jen zíral

Herec a režisér Igor Chmela, známý z pořadu Partička, prozradil, že v poslední době cítí velký tlak …