Ministr Mlsna v ČT popsal, co vlastně dělá. Řeč přišla i na propouštění úředníků

14.03.2013 20:57 | Zprávy
autor: mp

Petr Mlsna působí na úřadu vlády již deset let a to tzv. od píky. Co však ale vlastně dělá jako ministr bez portfeje? Nejen to prozradil ve čtvrtečním Hyde Parku České televize. Uvedl příklady zbytných úřadů, které budou zrušeny. V pořadu také zdůraznil, že jeho práci nijak neovlivňuje občasná nestabilita vlády. Státní správa musí fungovat navzdory politickým krizím, zdůraznil Mlsna.

Ministr Mlsna v ČT popsal, co vlastně dělá. Řeč přišla i na propouštění úředníků
Foto: Hans Štembera
Popisek: Zasedala vláda. Den před návratem Miloše Zemana z Vysočiny

V úvodu pořadu popsal, co má jako ministr bez portfeje na starosti. Jde především o řízení Legislativní rady vlády. Legislativní rada vydává stanoviska nejen k nařízením vlády i k zákonům, které předkládají jednotliví poslanci. "Nejdůležitějším úkolem rady je péče o to, aby byly všechny návrhy v souladu se stávajícími zákony," prohlásil Mlsna. Tam, kde není jasně dáno, které zákony zpracovávají konkrétní ministerstva, připadne tato práce právě na Mlsnův úřad.

Úsporná politika byla vedena jednoduchou myšlenkou

"Vládou již bylo schváleno, že bude zrušeno Ředitelství vodních cest, Vlečkový úřad ministerstva obrany a další úřady. Úsporná politika vlády byla vedena jednoduchou myšlenkou a to zeštíhlit ty úřady, které nepřichází do přímého kontaktu s občany," uvedl Mlsna. V tuto chvíli však podle ministra není vyčísleno, kolik zaměstnanců bude muset státní správu opustit. Někteří úředníci se přesunou na jiná působiště a někteří budou muset zkrátka odejít.

V pořadu také prozradil, že úředníci na Úřadu vlády musí fungovat i navzdory politickým krizím, takže jako úředník jednotlivé krize nechce hodnotit, neboť jeho práci neomezují.

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

Mgr. Petra Prokšanová byl položen dotaz

Komunisti

Co dobrého je podle vás na době, kdy tu vládli komunisté? Ano SSR nás osvobodil, protože taková byla dohoda a měl na tom vlastní zájem, a to zmocnit se nás. Demokracie a svoboda pak nenastaly, což je to hlavní, ale konaly se politické procesy a vůbec o všem rozhodovala stranická knížka. Vy tvrdíte, ...

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:

Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

„Ústavní soud je podjatý.“ Miloš Zeman k Pavlovi a NATO

17:17 „Ústavní soud je podjatý.“ Miloš Zeman k Pavlovi a NATO

Ústavní soud ve středu předběžným opatřením rozhodl, že vláda musí zajistit účast prezidenta Petra P…