Ministr Němeček vyzývá: Očkujte se proti klíšťatům, léčba je pak pro systém drahá

28. 3. 2014 17:06

Hlavní hygienik Vladimír Valenta varoval před zvýšeným rizikem výskytu klíšťat, který mohla způsobit letošní mírná zima. Lidé by se měli nechat očkovat, doporučil ministr zdravotnictví Svatopluk Němeček (ČSSD). Podle něj tak prospějí sobě i českému zdravotnímu systému. Napsal server Novinky.cz.

Ministr Němeček vyzývá: Očkujte se proti klíšťatům, léčba je pak pro systém drahá
Foto: Hans Štembera
Popisek: Ministr zdravotnictví Svatopluk Němeček
reklama

Ministerstvo zdravotnictví připomíná, že s teplým počasím každoročně přichází četný výskyt klíšťat, která mohou přenášet vážná onemocnění – lymskou boreliózu a klíšťovou encefalitidu.

Nechte se očkovat. Léčba encefalitidy je drahá

„Kvůli mírné zimě hrozí letos přemnožení klíšťat. Ministerstvo zdravotnictví proto vyzývá občany, aby tato rizika nepodceňovali a dali se včas očkovat. Právě nyní je vhodná doba,“ uvedl resort Svatopluka Němečka.

Ten na lidi apeloval, aby nepodceňovali prevenci. Připomněl, že léčba jednoho pacienta s encefalitidou vyjde průměrně na 14 tisíc korun. „Apelujeme, aby lidé nepodceňovali prevenci, dali se očkovat a prospěli tak nejen sobě, ale i celému zdravotnímu systému,“ prohlásil.

„V České republice se proočkovanost populace proti klíšťové encefalitidě pohybuje kolem 23 %. Vzhledem k tomu, že se v naší zemi vyskytuje nejvíce případů tohoto onemocnění v Evropské unii, je procento proočkovanosti velmi nízké,“ řekl hlavní hygienik Valenta.

Pozn. redakce: 75% podíl ve společnosti OUR MEDIA a.s., provozující server Parlamentní listy vlastní společnost SYNOT INVEST LIMITED podnikatele a bývalého senátora Iva Valenty.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama

autor: vfe

reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Soukromé byty dejte těm, co je potřebují! Mladík z Prahy řešil bydlení. A má nápad

21:29 Soukromé byty dejte těm, co je potřebují! Mladík z Prahy řešil bydlení. A má nápad

Český rozhlas pátral po tom, jak se mladým lidem shání vlastní bydlení. „Je to hrozně nespravedlivý,…