Ministr Vojtěch odborářům vrátil úder: Vaše požadavky nejsou reálné!

12. 8. 2019 16:33

Ministr zdravotnictví za hnutí ANO Adam Vojtěch ve vyjádření pro Českou televizi zareagoval na velmi ostré vystoupení odborářů ve zdravotnictví, kteří Babišovu ministrovi vyčetli, že dokázal srazit zdravotnictví na kolena i v časech ekonomického růstu, což se nepovedlo jen tak někomu. Ministr vrátil úder.

Ministr Vojtěch odborářům vrátil úder: Vaše požadavky nejsou reálné!
Foto: Hans Štembera
Popisek: Ministr zdravotnictví Adam Vojtěch

Šéf resortu zdravotnictví Adam Vojtěch odmítá kritiku zdravotnických odborů. Poukázal na to, že vláda peníze do tohoto odvětví přidává. Počítá se prý s tím, že v příštím roce půjde do resortu dalších 24 miliard korun. „Tady neplatí určitě ta teze, že by do zdravotnictví šlo méně peněz. Jde tam stále více peněz,“ upozornil Vojtěch. „Do nemocnic šlo od roku 2016 38 miliard navíc,“ dodal ještě.

Jedním dechem však doplnil, že skokové požadavky odborářů jsou mimo realitu. Peníze podle ministra lze do zdravotnictví přidávat, ale jen postupně. Důrazně odmítl požadavek odborů na rozpuštění rezerv zdravotních pojišťoven. Tyto rezervy si podle Vojtěcha musíme šetřit na dobu, až se někdy ekonomika ocitne ve výraznějších problémech.

Ministr je ochoten část finančních rezerv v rozpočtu rozpustit, ale jen část, nikoli 25 miliard z celkových asi 55 miliard, jak to požadují odbory.

Ve vysílání také přislíbil, že stát pomůže menším nemocnicím, které jsou v problémech, pokud jde o nemocnice, bez kterých se daný region neobejde. „Ale je to o cílené podpoře těchto nemocnic, nikoli o nějakém plošném rozsévání peněz. Myslím, že je to o cíleném zasílání peněz a řešení situace v jednotlivých regionech, zdůraznil šéf resortu.

Požadavek odborů na růst platů lékařů podle Vojtěcha také není reálný. Jejich exodu z Česka se neobává. I odboráři prý musejí uznat, že platy lékařů i zdravotních sester rostou.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

autor: mp

Bety.cz - magazín nejen pro mámy - horoskopy, recepty, diskuse, soutěže

Bety.cz TESTOVÁNÍ - Testujte s námi nové produkty či služby a o své názory a doporučení se podělte s ostatními čtenářkami Bety.cz.

Prostřeno.cz - recepty on-line - vaření, recepty, gastronomie

reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Tomáš Klus smutní. Zkoušel vzít Nohavicu na milost, ale už je toho příliš

20:59 Tomáš Klus smutní. Zkoušel vzít Nohavicu na milost, ale už je toho příliš

Zpěvák Tomáš Klus se na svém Facebooku tvrdě pustil do textaře a zpěváka Jaromíra Nohavici. Připomín…