Ministr pohrozil těm, kteří zneužívají nemocenskou. Mohou je prý i zavřít

11.10.2013 14:26 | Zprávy
autor: mp

Ministr práce a sociálních věcí František Koníček, kandidující v předčasných volbách za SPOZ, varuje před nárůstem zneužívání nemocenských dávek. Lidé, kteří se chtějí touto cestou obohatit na úkor státu, jsou schopni vymyslet leccos. Účelovým zaměstnáváním svých příbuzných počínaje a fiktivními pracovními smlouvami se zvláštními firmami konče. Informuje o tom server Novinky.cz.

Ministr pohrozil těm, kteří zneužívají nemocenskou. Mohou je prý i zavřít
Foto: archiv FK
Popisek: Ministr práce a sociálních věcí František Koníček

„V současné době, zřejmě i kvůli ekonomické krizi, zaznamenáváme častější snahy o zneužívání nemocenských dávek. V některých případech se do podvodů zapojují i zaměstnavatelé a lékaři,“ konstatoval ministr práce a sociálních věcí František Koníček. Platí přitom, že odhaleným pachatelům takového jednání hrozí jak ekonomické tresty, tak i možný pobyt přímo za mřížemi.

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

Tomio Okamura byl položen dotaz

Příspěvky z EU na ukrajince

JAK JE MOŽNÉ, ŽE ČR NEDOSTÁVÁ Z EU PŘÍSPĚVKY NA UKRAJINCE TAK JAKO ZÁPAD EVROPY NA IMIGRANTY

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:

Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Tajemný účet šel po Rakušanovi. Pak proti němu zasáhl Seznam

8:11 Tajemný účet šel po Rakušanovi. Pak proti němu zasáhl Seznam

Začalo to odkrýváním miliardových armádních a policejních zakázek, teď se rozhořela otevřená „válka …