Téma přemnoženého škůdce se stalo politickým tématem, například Piráti chtějí svolat mimořádnou schůzi Sněmovny, aby se změnil přístup státu k lesnímu hospodaření.
Současné teplé počasí s nedostatkem srážek je podle Tomáše Pospíšila pověřeného řízením podniku Lesy ČR pro vývoj škůdců velmi příznivé. Připomněl, že situace Lesů ČR je při rychlém řešení kůrovcové kalamity komplikovaná, protože podnik se při zadávání zakázek musí řídit zákonem o veřejných zakázkách. Pokud by krizový stav byl vyhlášen, zjednodušilo by to zadávání zakázek a lesníci by mohli mít také snazší přístup do lesů přes cizí pozemky.
Tento článek je uzamčen
Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PLPřidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.
autor: čtk
A co celkové snížení hranice odpovědnosti u mladistvých?
Vzhledem k tomu, čeho se třeba náctiletí kolikrát dopouští, nebylo by na místě, aby se snížila hranice trestně právní odpovědnosti třeba právě na 16? Pak ať i volí.
Další články z rubriky
21:38 Řeší to vláda bez Babiše? Právník Kysela vidí pohromu z Bruselu
Pokud bude vítěz voleb Andrej Babiš jmenován premiérem, ocitne se vzhledem k vlastnictví Agrofertu v…
- 19:22 Hřib chtěl vzdělávat Ševčíka o Ukrajině a Hitlerovi
- 8:22 Rajchl vyhlásil válku Oganesjanovi. Přepadli mu dceru
- 4:44 Nemístný zásah do vlády? Role Pavla je jasná, říká Rajchl
- 13:39 „Tváří se jako právník“. Výborný chtěl zesměšnit Rajchla, ale sám si naběhnul
- 10:18 Nájmy dál letí nahoru. Někde i o tisíce




