Ministři financí eurozóny budou jednat o nové pomoci pro Řecko

14.08.2015 6:35

O nové finanční pomoci pro zadlužené Řecko budou na dnešní mimořádné schůzce v Bruselu jednat ministři financí eurozóny. Konkrétně by se měli zabývat otázkou, zda úsporná opatření a další reformy požadované po Řecku výměnou za tříletý záchranný program stačí na to, aby země mohla získat až 86 miliard eur v dalších úvěrech.

Ministři financí eurozóny budou jednat o nové pomoci pro Řecko
Foto: Redakce
Popisek: Řecká vlajka
reklama

Pokud ministři dají dohodě o záchranném programu zelenou, budou ji muset potvrdit ještě parlamenty v Německu a v několika dalších zemích eurozóny. Jestliže však v předběžně sjednaném reformním programu budou chtít vidět nějaké výraznější změny, mohlo by to jejich rozhodnutí pozdržet.

Řecko by pak pravděpodobně dostalo další překlenovací půjčku. Atény totiž musejí příští týden ve čtvrtek uhradit splátku Evropské centrální bance (ECB) ve výši 3,2 miliardy eur (86,5 miliardy Kč).

Jednání ministrů v Bruselu má začít v 15.00 SELČ.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama

autor: čtk

reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Tomu nebohému generálovi to ještě neřekli... Od koho by tenhle voják na Hradě přijímal rozkazy? Stonjeková objevila úplně jiného favorita

21:31 Tomu nebohému generálovi to ještě neřekli... Od koho by tenhle voják na Hradě přijímal rozkazy? Stonjeková objevila úplně jiného favorita

„Tomu nebohému generálu Pavlovi nikdo ještě neřekl, že on prezidentem nebude,“ lituje komentátorka K…