Mirek Topolánek stvořil netradiční adventní přání o „blicím smajlíku“

10.12.2017 12:08

Máme tu druhou adventní neděli. Češi, Moravané a Slezané dnes zapálí dvě ze čtyř svíček na adventním věnci a v předvánočním čase mohou rozjímat o uplynulém roce i o věcech budoucích. Prezidentský kandidát Mirek Topolánek sepsal trochu netradiční adventní přání. Nahlédněte.

Mirek Topolánek stvořil netradiční adventní přání o „blicím smajlíku“
Foto: Jan Štěpán
Popisek: Kandidát na prezidenta Mirek Topolánek v Ostravě
reklama

„Jejich revírem je anonymní diskuse, jejich tempo je vražedné, jejich protivníci jsou tolerance, lidskost a respekt k odlišnému názoru. Jejich zbraní je Caps lock a ‚blicí‘ smajlík,“ zahájil své tak trochu odlišné adventní přání prezidentský kandidát Mirek Topolánek.

Po netradičním úvodu se však Topolánek vrátil ke klasice a připomněl, že první adventní svíce zpravidla symbolizuje světlo naděje, zatímco druhá je světlem míru. O druhé adventní neděli požádal všechny občany o klidné vystupování vůči těm lidem, kteří ho veřejně podporují.

Jedna věc je prý napsat kandidátovi, co si o něm kdo myslí. Tvrdě, od plic a třeba i anonymně, pokud někdo nemá odvahu stát za svým názorem veřejně. Topolánek podle svých vlastních slov s lidmi rád diskutuje s lidmi, a to i na sociálních sítích. Proto má profil na sociální síti Facebook i Twitter.

Odmítá však tolerovat útoky na lidi, kteří sebrali odvahu a veřejně ho svým jménem podpořili. „Nenapadejte ale hrubě ty, kteří mají tu odvahu a neanonymně, se všemi riziky mi vyjadřují podporu. Alespoň ne dámy. Alespoň ne v předvánočním čase,“ požádal všechny kandidát na prezidenta republiky.

Ve více než čtyřech desítkách diskusních příspěvků lidé Topolánkovi vyjádřili podporu a popřáli mu hodně sil v boji o Hrad, který by podle většiny diskutujících měl vyhrát. Lidé také prezidentskému kandidátovi poradili, aby si nevšímal výkřiků psaných s „Caps Lockem“. Ten prý nejčastěji používají rozezlení voliči Tomia Okamury.

Mirek Topolánek doslova napsal:

Jejich revírem je anonymní diskuse, jejich tempo je vražedné, jejich protivníci jsou tolerance, lidskost a respekt k odlišnému názoru. Jejich zbraní je Caps lock a "blicí" smajlík.

Dnes zapalujeme druhou svíčku adventního věnce. Po první, která je světlem naděje, bývá ta druhá světlem míru.

Dejte mi v diskusi co proto, naplní-li to vaše srdce klidem. Ptejte se na cokoli, proto s vámi komunikuji i touto cestou, a rád. Ptejte se a sdělujte i to, co byste mi do očí v otevřené diskusi sdělit nedokázali. I pro to mám pochopení. Nenapadejte ale hrubě ty, kteří mají tu odvahu a neanonymně, se všemi riziky, mi vyjadřují podporu. Alespoň ne dámy. Alespoň ne v předvánočním čase.

Díky. Mirek

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama
autor: mp
reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Kašlat na to! Klaus nečekaně udeřil na EU. Zazněl potlesk. A Brusel se začal činit

7:29 Kašlat na to! Klaus nečekaně udeřil na EU. Zazněl potlesk. A Brusel se začal činit

Vypovědět Lisabonskou smlouvu a tím se zbavit diktátu z Bruselu. Takový návrh předložil Poslanecké s…