Mirku, už ne! Kalousek se domáhal vstupu na ministerstvo. Toto slyšel

26. 3. 2020 7:43

“Mirkovi chybí jeho tupé škrtání,” vysmál se Miroslavu Kalouskovi kvůli jeho návrhu osobně najít v rozpočtu úspory jihomoravský exhejtman Michal Hašek z ČSSD. Kalousek totiž požádal Alenu Schillerovou, aby ho na půl dne pustila na ministerstvo a on najde úspory 40 miliard, které bude moci dát živnostníkům postiženým koronavirem.

Mirku, už ne! Kalousek se domáhal vstupu na ministerstvo. Toto slyšel
Foto: Hans Štembera
Popisek: Miroslav Kalousek
reklama

Prohlášení Miroslava Kalouska (TOP 09) směrem k ministryni financní Aleně Schillerové, aby ho pustila na osm hodin do svého úřadu a ten najde úspory 40 miliard korun, oblétlo během jediného dne celou republiku. Ne vždy se ovšem potkalo s kladnými reakcemi. 

Anketa

Kterou písničku by měl hrát rozhlas pro zlepšení nálady?

hlasovalo: 20047 lidí

“Jsem zoufalý z toho, jak jsou zoufalí živnostníci. Paní ministryně Schillerová, pusťte mě v 7 ráno na ministerstvo, dejte mi tři lidi dle mého výběru a já vám v 16.00 hodin předložím 40 miliard úspor, které můžete druhý den poslat živnostníkům bez zvýšení deficitu. Berete?” napsal Kalousek.

Anketa

Vadí vám vládní nařízení, ať lidé během karantény nejezdí na chaty a chalupy?

9%
91%
hlasovalo: 25918 lidí

Příspěvek na sociálních sítích vyvolal mimořádně silnou odezvu. Jen na facebookové stránce exministra Kalouska nesbíral bezmála 800 komentářů.

Poznámku ke Kalouskovu návrhu, že během jediného dne najde 40 miliard úspor, si neodpustil ani bývalý jihomoravský hejtman a vlivný člen ČSSD Michal Hašek. Spíše než kritiku si ale z Miroslava Kalouska udělal srandu. 

Hašek míní, že “Mirkovi” chybí jeho tupé škrtání. “Mirku, nic z toho nebude. Těch tupých účetních operací, jak Tvoji práci nazýval Tvůj premiér Nečas, už si republika a lidi užili dost. Jako hejtmani jsme museli dokonce dávat hasičům a policii na benzín a provoz, aby se nezhroutil Integrovaný záchranný systém,” napsal exhejtman z ČSSD.

“Druhou šanci škrtat už, doufám, nedostaneš a moc prosím paní ministryni Schillerovou, aby Tě na Ministerstvo financí nepouštěla raději ani na půl dne, aby se z toho naše země a lidi nevzpamatovávali zase roky,” vpálil Michal Hašek Kalouskovi.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama
autor: Radim Panenka
reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Čekají nás nejtěžší tři týdny epidemie, varuje datový analytik. JIP lůžka po celé zemi jsou zaplněná...

19:49 Čekají nás nejtěžší tři týdny epidemie, varuje datový analytik. JIP lůžka po celé zemi jsou zaplněná...

„Umře více lidí, ekonomiku to poškodí více a vir to nezastaví...“ komentuje na svém facebooku aktuál…