Miroslav Poche se vyjádřil ke sporu o ministerstvo zahraničí. Má přání

30.08.2018 18:03 | Zprávy
autor: mp

Kandidát ČSSD na šéfa diplomacie Miroslav Poche si přeje, aby předsednictvo strany v pátek situaci kolem obsazení Ministerstva zahraničí definitivně vyřešilo. Poche to dnes řekl ČTK.

Miroslav Poche se vyjádřil ke sporu o ministerstvo zahraničí. Má přání
Foto: repro ČT, tan
Popisek: Miroslav Poche

Pozici i dva měsíce po jmenování kabinetu zastává předseda ČSSD Jan Hamáček, který je současně ministrem vnitra. Prezident Miloš Zeman Pocheho jmenovat odmítá, vedení sociální demokracie bude v pátek řešit, jak se k situaci postavit.

„Já bych chtěl, aby se o tom vedla debata. A předsednictvo mě buď potvrdilo, nebo tu nominaci změnilo,“ uvedl Poche.

Hamáček podle serveru Novinky.cz slibované řešení zřejmě odloží až na dobu po říjnových senátních a komunálních volbách. Statutární místopředseda ČSSD Jiří Zimola serveru řekl, že řešení chce naopak co nejdříve. „Taky bych se přimlouval za to, aby zítřejší (páteční) předsednictvo tu diskusi vedlo a aby to stanovisko také zaujalo zítra (v pátek),“ řekl ČTK Poche.

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

Mgr. Martin Kupka byl položen dotaz

Stínová vláda ODS

Zajímal by mě program Vaší stínové vlády a na jak dlouho bude platný. Jaké má styčné body s programem stínové vlády STAN a jak často se scházíte ? děkuji

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:

Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Posseltův sraz neplatíme, tvrdí Brno. Ale platí ty, kdo ho pozvali

4:44 Posseltův sraz neplatíme, tvrdí Brno. Ale platí ty, kdo ho pozvali

Sudetoněmecký sněm v Brně se blíží. Město i Jihomoravský kraj tvrdí, že s akcí nemají nic společného…