Místní brněnská organizace ČSSD navrhuje na Hrad Zemana

16.05.2012 22:55 | Zprávy
autor: jno

Místní organizace sociálních demokratů v Brně-Jundrově navrhuje, aby ČSSD pro volbu prezidenta republiky podpořila čestného předsedu SPOZ Miloše Zemana. Právu to ve středu oznámil exposlanec a člen brněnské organizace ČSSD Zdeněk Koudelka. Prezidentské volby se budou konat v roce 2013.

Místní brněnská organizace ČSSD navrhuje na Hrad Zemana
Foto: Hans Štembera
Popisek: Miloš Zeman

Zeman jako předseda strany prý přivedl ČSSD do postavení vedoucí politické síly na levici a poprvé v dějinách vytvořil jednobarevnou sociálně demokratickou vládu. Vládla celé řádné čtyřleté funkční období, což se jinému sociálnímu demokratovi nepovedlo, tvrdí ve svém prohlášení Koudelka. „Nechť voliči ČSSD sami posoudí, zda Miloš Zeman je dobrý kandidát na prezidenta republiky,“ tvrdí.

„Pro Zemana hlasovala v jundrovské organizaci, jejímž je také členem, velká většina členů,“ řekl Právu Koudelka. Ti totiž věří, že by se se Zemanem otevřela možnost překonat nepříznivé důsledky neúspěšné prezidentské volby v roce 2003 v ČSSD.

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

Ing. Marian Jurečka byl položen dotaz

Sjezd sudetských Němců

Dobrý den pane Jurečko. Mě se ten váš článek ohledně sjezdu sudetských Němců v Brně líbil. Ale vy si myslíte, že přinese nějaké smíření, když se koná na protest řady lidí? Nebylo by vhodnější pro smíření volit jinou cestu? Takhle si říkám, jestli nebude sjezd spíš kontraproduktivní?

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:

Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Ošklivý původ „evropanství“. Hoffman v něm našel Němce

17:33 Ošklivý původ „evropanství“. Hoffman v něm našel Němce

POHLED IVANA HOFFMANA Být Evropanem dnes znamená být na německý způsob fanaticky zelený, genderově h…