Místopředsedkyně ČSSD Fialová: Strana se potápí, na parníku se tancuje

07.04.2018 16:36

ČSSD se podle dnes zvolené řadové místopředsedkyně Jany Fialové potápí, zatímco „nahoře na parníku se tancuje“. Nové vedení strany by to podle ní mělo změnit. Zprávu přinesla ČTK.

Místopředsedkyně ČSSD Fialová: Strana se potápí, na parníku se tancuje
Foto: Hans Štembera
Popisek: ČSSD, ilustrační foto
reklama

Strana by se podle ní měla vrátit zpět do regionů a víc naslouchat lidem. Systém kvót pro zastoupení žen na kandidátkách ČSSD podle Fialové není třeba, protože schopné ženy se na kandidátky dostanou i bez kvót. Fialová to řekla novinářům na sjezdu ČSSD v Hradci Králové po svém zvolení.

„Doteď jsem měla pocit, že na parníku se nahoře tancuje a dole ti lidé vylévají vodu, kterou nabíráme, a volají nahoru, aby již přestali tancovat a šli jim pomoct,“ řekla k dosavadní situaci v ČSSD. Vyjádřila přesvědčení, že „ti seshora půjdou dolů vodu vylévat, a že se podaří zastavit potápění“.

Ohledně ustavení nové vlády nyní bude ČSSD podle ní čekat na postoj předsedy hnutí ANO Andreje Babiše. „Situace byla jednoznačná. Pokud jsme nedosáhli toho, čeho jsme chtěli, byl důvod, aby se ukončila jednání,“ řekla ke krachu jednání ČSSD s ANO o možné společné vládě.

Fialová, které je na Vysočině krajskou radní pro školství, se staví kriticky k inkluzi handicapovaných dětí ve školách. Integrace těchto dětí by podle ní měla být rozumná podle rozumných pravidel. Minulé vedení ministerstva školství podle ní reformu nepřipravilo dobře. „Naše připomínky nebyly nikdy vypořádány. Bohužel ministerstvo nám nechtělo naslouchat. Peníze na asistenty chybí, v terénu je chaos,“ řekla.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama
autor: mp
reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Chorvatsko: Roušky? Pche... Varování Čechům

14:45 Chorvatsko: Roušky? Pche... Varování Čechům

Češi patří k nejrozšířenějším turistům v Chorvatsku. „Pohraniční stráž se podívala na českou poznáva…