Místopředsedkyně Teska Arnoštová, Gajdůšková, nebo dokoce Bohdalová? ČSSD dumá, koho rychle vytáhnout z klobouku místo Chládka

30.05.2015 9:44 | Zprávy

Marcel Chládek (ČSSD) končí ve funkci ministra školství. A kdo ho nahradí? O tom prý zatím lze jen spekulovat, protože premiér Bohuslav Sobotka (ČSSD) je nevyzpytatelný. Deník MF Dnes přesto rozebírá pro a proti některých možných Chládkových nástupců. Je prý třeba brát v potaz i to, zda jde o člověka ze Sobotkova křídla či nikoli.

Místopředsedkyně Teska Arnoštová, Gajdůšková, nebo dokoce Bohdalová? ČSSD dumá, koho rychle vytáhnout z klobouku místo Chládka
Foto: Hans Štembera
Popisek: Marcel Chládek, Martin Stropnický a Veronika Žilková

„Příští týden vyslechne všechny potenciální kandidáty, probere to s odborníky a poradci. Bohuslav Sobotka je nevyzpytatelný. Ani jeho nejbližší nevědí, co se mu honí v hlavě. Rozhodne se sám,“ sdělil zdroj blízký premiérovi. Ve straně prý navíc není žádný další výrazný odborník na školství.

Ženy a Zeman

Uvažuje se např. o někdejší učitelce Vlastě Bohdalové, jenže v její neprospěch hovoří právě to, že se zařadila k těm, kteří chtěli Bohuslava Sobotku odstranit z funkce předsedy strany po volbách 2013, jež řada spolustraníků příštího premiéra nepovažovala za neúspěch. Naproti tomu Alena Gajdůšková patří do Sobotkova křídla a také bývala učitelkou. Než prohrála senátní volby s Františkem Čubou (SPO), zasazovala se především o podporu vědy a výzkumu, což by mohlo hovořit v její prospěch. Prohrané volby ale bohužel ne. O větší podpoře vědy mluvívá také senátorka za ČSSD Eva Syková, i ona může být potenciální kandidátkou na ministryni.

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.

autor: mp

Ing. Radovan Vích byl položen dotaz

O kolik byste snížili sociální odvody pro pracující rodiče?

A týkalo by se to obou rodičů a i živnostníků? A ještě máte také řešení toho, jak si s malými dětmi sehnat práci? Protože to také není snadné. Ráda bych třeba něco jen na částečný úvazek, ale ne za almužnu a hledat takovou práci je jak hledat jehlu v kupce sena.

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:

Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

„Hlas pro STAN je hlasem pro Babiše.“ A růžové profily vybuchly

8:34 „Hlas pro STAN je hlasem pro Babiše.“ A růžové profily vybuchly

Ministryně spravedlnost Eva Decroix schytává kritiku. Její křeslo chce hnutí STAN, které prý podle e…