Místostarosta Šváb obviněný mj. z útisku už není členem ČSSD

18.02.2014 16:40 | Zprávy
autor: vam, čtk

Místostarosta Rumburku Darek Šváb obviněný z útisku, podněcování k trestnému činu a vydírání už není členem ČSSD, protože nezaplatil stranické příspěvky. ČTK to dnes řekl předseda děčínské ČSSD a poslanec Jaroslav Foldyna. Pozastavené členství měl kvůli trestnímu stíhání od poloviny ledna.

Místostarosta Šváb obviněný mj. z útisku už není členem ČSSD
Foto: Hans Štembera
Popisek: Cedule města Rumburk

„Všechny členy, kteří nezaplatili členské příspěvky, jsme vyzvali doporučeným dopisem, aby tak učinili do 15. února. Pan Šváb si dopis ani nepřevzal," řekl Foldyna, Švábovo vyjádření ČTK zjišťuje.

Šváb čelí obvinění z několika trestných činů. Policie ho zadržela loni v polovině prosince a kvůli možnému ovlivňování svědků pak měsíc strávil ve vazbě.

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

Mgr. Vít Rakušan byl položen dotaz

Co na to řeknete?

Podle Dobiášové, která vyhrála soud, Wollner stopnul klíčovou investigativní reportáž o hnutí STAN a kriminální kauze Hlubučka. Zajímá mě, co mi k tomu řeknete, pokud se vůbec teda vyjádření dočkáme.

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:

Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Babiš je vystrnadil. Ale „zelená chobotnice“ obepíná Česko dál

10:30 Babiš je vystrnadil. Ale „zelená chobotnice“ obepíná Česko dál

Radikální ekologické hnutí se inspiruje v západní Evropě a postupně nabývá na síle i v Česku. Jednot…