Mizero, sekl po Navalném premiér Medveděv. A nastal potlesk

20.04.2017 11:23

V ruské Státní dumě včera vystoupil premiér Dmitrij Medveděv, který tam přednesl pravidelnou výroční zprávu o činnosti vlády. Normálně jde o rutinní úkon, ale tentokrát bylo Medveděvovo vystoupení očekáváno s velkým zájmem. Všichni byli totiž zvědavi, zda premiér zareaguje na obvinění z korupce, s nímž na internetu před šesti týdny přišel opoziční politik Alexej Navalnyj. Píše o tom server Rozhlas.cz.

Mizero, sekl po Navalném premiér Medveděv. A nastal potlesk
Foto: Radmila Zemanová-Kopecká
Popisek: Dmitrij Medvěděv a Václav Klaus

Podle serveru proběhl základní projev v klasickém modu – zřejmě s požehnáním nejvyššího: V pondělí večer totiž Medveděv navštívil Vladimira Putina v jeho rezidenci Novo-Ogarjovo, kde oba muži nepochybně domlouvali taktiku a strategii středečního premiérova vystoupení na parlamentní půdě.

Celý text je ZDE

Podle serveru je zcela evidentní, že v turbulentní atmosféře, kterou Alexej Navalnyj – svým padesátiminutovým dokumentem, zveřejněným před šesti týdny, a hlavně protestními akcemi proti korupci v Rusku z konce března – nepochybně nastolil, nejvyšší ruská státní moc dosti podstatně znervózněla.

Tomu podle serveru plně odpovídal obsah premiérovy zprávy o činnosti vlády, která se nesla v nápadně optimistickém duchu: Ekonomika se probouzí, meziroční růst je 1,3 procenta, v zemědělství pak 5 procent. To vše se přitom odehrávalo v podmínkách maximálních úspor, vlivu výrazně snížených cen energetických surovin a dalších negativních faktorů.

Po dlouhých dohadech, zda se ve Státní dumě ptát či neptat na Medveděvovu majetkovou kauzu, představitel KS RF premiérovi položil otázku, co premiérovi brání hájit se před „Navalného výpady“. Medveděv odpověděl: „Už jsem se na toto téma vyjádřil. Rozhodně ale nehodlám komentovat naprosto lživé smyšlenky politických mizerů.“ Po tomto výroku ve sněmovně následoval potlesk, napsal server.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

autor: vam

Bety.cz - magazín nejen pro mámy - horoskopy, recepty, diskuse, soutěže

Bety.cz TESTOVÁNÍ - Testujte s námi nové produkty či služby a o své názory a doporučení se podělte s ostatními čtenářkami Bety.cz.

Prostřeno.cz - recepty on-line - vaření, recepty, gastronomie

reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Tomáš Halík šíří nenávist. A za komunistů se měl dobře, udeřil po show Moravce jeden z nejslavnějších Čechů současnosti

7:10 Tomáš Halík šíří nenávist. A za komunistů se měl dobře, udeřil po show Moravce jeden z nejslavnějších Čechů současnosti

Předseda hnutí Svoboda a přímá demokracie (SPD) Tomio Okamura se vůbec neměl stát místopředsedou Sně…