Mladé ženy na podpatcích, které rozptylují. I to padlo v bouřlivé diskuzi o ČT

01.12.2013 9:55 | Zprávy
autor: mp

Na mladé tváře se v televizi lépe dívá, zpravidla chtějí méně peněz za svou práci, ale také neanalyzují problémy do takové hloubky, do jaké by bylo třeba. Tyto poznámky zazněly v diskusi věnované nejen aktuální situaci ve zpravodajství České televize. Debata trvala přes dvě hodiny a nebyla v ní nouze o výbušné momenty.

Mladé ženy na podpatcích, které rozptylují. I to padlo v bouřlivé diskuzi o ČT
Foto: ReproFoto: ČT
Popisek: Moderátorka pořadu ČT Události Aneta Savarová

V České televizi to vře, rodí se hned dvě komise, které by měly prověřit situaci v tamním zpravodajství, a panující napětí se přesunulo také na diskusní půdu Rozprav o českých médiích, kde vystoupili Pavlína Kvapilová (iniciativa Vaše televize), Adam Černý (Syndikát novinářů ČR), Jiří Závozda (Rada ČT) a Milan Šmíd (Institut komunikačních studií a žurnalistiky FSV UK).

Příliš mladí, příliš plytcí

Pavlína Kvapilová, která pro Českou televizi pracovala v sekci Nová média a později dostala „padáka“, má za to, že by v České televizi měla být zřízena instituce redakčního ombudsmana, který by měl řešit problematické momenty, ale ostatní diskutující byli k tomuto nápadu poněkud skeptičtí. Závozda poznamenal, že ve veřejnoprávní televizi existuje etický panel, v jehož rámci lze leccos vyřešit.

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

Cenzura

Fakt chcete zavádět cenzuru médií a kontrolovat jejich obsah, jak uvedl váš poslanec Nerušil, který tvrdí, že se chcete zaměřit na kontrolu obsahu veřejnoprávních médií? To už tu bylo. Já chápu, že se vám nemusí líbit, co média píší nebo vysílají, ale to podle mě ještě vám politikům nedává právo do ...

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:

Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Sudeťáky podpořili, oběti okupace ne! Priority Pavlova Hradu

21:14 Sudeťáky podpořili, oběti okupace ne! Priority Pavlova Hradu

„Vážený pane prezidente, obracím se na Vás nejen jako na hlavu státu a vrchního velitele, ale také j…