Mládek byl dnes nečekaně na pohovoru u premiéra. Spekulace o jeho odvolání sílí

5. 6. 2015 14:17

Spekulace o možném odvolání ministra průmyslu a obchodu ožily poté, co byl dnes dopoledne Jan Mládek (ČSSD) nečekaně na pohovoru u premiéra Bohuslava Sobotky (ČSSD). Mládek řekl, že si ho pozval premiér a že neví, kvůli čemu. „Politika je jízda na tygrovi,“ odvětil na dotaz, jestli počítá s tím, zda bude ve své funkci pokračovat. Informoval o tom server iDnes.cz.

Mládek byl dnes nečekaně na pohovoru u premiéra. Spekulace o jeho odvolání sílí
Foto: Hans Štembera
Popisek: ministr průmyslu a obchodu Jan Mládek
reklama

Podle serveru Mládek za premiérem dorazil do Lidového domu po jednání grémia ČSSD, které řešilo nástupce ministra školství Marcela Chládka.

Po asi půlhodinové schůzce odpovídal Mládek na otázky k tématům schůzky velmi stručně. „Bavili jsme se o fungování vlády obecně, o ekonomických problémech, o tom, co udělat pro hospodářský růst, a o dalším fungování agentury Czechinvest,“ přiblížil, o čem schůzka byla. Týkala se podle něj čistě fungování úřadu. „Na tygru stále jedu,“ podotkl závěrem.

Ani premiér nebyl sdílnější: „Měli jsme schůzku k fungování ministerstva průmyslu. Stejně jako jsem ve čtvrtek měl schůzku s ministrem Dienstbierem o jeho fungování ve vládě, s ministrem Němečkem. Já se scházím se všemi ministry a řeším s nimi agendu, která se týká fungování vlády,“ řekl serveru Sobotka.

Informace o tom, že se v ČSSD uvažuje i o odvolání Jana Mládka, přinesly dnešní Lidové noviny. Podle nich bude Mládek odvolán během letních prázdnin nebo na podzim. List ale citoval i zdroj, podle kterého by bylo Mládkovo odvolání obtížné i z toho důvodu, že jeho rezort funguje.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama
autor: vam
reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

„Odevzdejte nám sochu maršála Koněva!“ Ruský ministr poslal rázný dopis Metnarovi. Toto v něm píše dále...

16:50 „Odevzdejte nám sochu maršála Koněva!“ Ruský ministr poslal rázný dopis Metnarovi. Toto v něm píše dále...

"Žádám vás, abyste co nejdříve odevzdali památník Ruské federaci," napsal mimo jiné ruský ministr ob…