Mladí Američané promluvili. Trump asi nebude mít radost

19.03.2017 10:58

Agentura AP uveřejnila anketu agentury GenForward, v níž se mladí lidé vyjadřovali na adresu prezidenta Trumpa. Bílý dům výsledky ankety asi moc nepotěší.

Mladí Američané promluvili. Trump asi nebude mít radost
Foto: Archiv vydavatele Vaše věc
Popisek: Donald Trump

Většina mladých, leč dospělých Američanů je toho názoru, že 45. prezident USA Donald Trump není legitimním prezidentem Spojených států. The GenForward podle americké agentury AP zjistil, že 57 procent mladých Američanů Trumpa jako prezidenta nectí. Odpůrce má především mezi Afroameričany, Latinoameričany a Američany asijského původu. Informaci převzal server The Hill.

Celý článek naleznete zde.

53 procent bílých Američanů Trumpa uznává za legitimního prezidenta, ale ani mezi těmito voliči nemá Trump na růžích ustláno. 55 procent mladých bílých Američanů soudí, že si Trump v úřadu nepočíná dobře. To, jak si Trump počíná v roli prezidenta, schvaluje jen 22 procent mladých Američanů, 62 procent dotázaných Trumpa kritizuje.

Současně s tím 8 z 10 dotázaných soudí, že na tom americká politika teď není právě nejlépe, a 7 z 10 dotázaných je přesvědčeno, že Donald Trump své chování do budoucna nezlepší.

Průzkumu, který probíhal od 16. února do 6. března se zúčastnilo na 1 833 občanů USA ve věku 18 až 30 let.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

autor: mp

Bety.cz - magazín nejen pro mámy - horoskopy, recepty, diskuse, soutěže

Bety.cz TESTOVÁNÍ - Testujte s námi nové produkty či služby a o své názory a doporučení se podělte s ostatními čtenářkami Bety.cz.

Prostřeno.cz - recepty on-line - vaření, recepty, gastronomie

reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Vycházet s Ruskem je dobrá věc! Může nám pomoct, udeřil Donald J. Trump. Gratuloval Putinovi, i když poradci psali VELKÝMI PÍSMENY: „NEGRATULUJTE!“

9:04 Vycházet s Ruskem je dobrá věc! Může nám pomoct, udeřil Donald J. Trump. Gratuloval Putinovi, i když poradci psali VELKÝMI PÍSMENY: „NEGRATULUJTE!“

Vítězství Vladimira Putina v ruských prezidentských volbách přijala většina západních vůdců chladně.…