Mluvčí Cikrt o stíhání svého šéfa Julínka: Cesta do pekel

29.04.2013 21:14

Hlavním tématem pořadu Hyde park bylo obvinění bývalého ministra zdravotnictví Tomáše Julínka. Hostem byl Tomáš Cikrt, exministrova pravá ruka v době, kdy vysoký post zastával. Julínka se zastával a obvinění jsou podle něj zpolitizovaná.

Mluvčí Cikrt o stíhání svého šéfa Julínka: Cesta do pekel
Foto: Zbyněk Pecák
Popisek: Tomáš Cikrt

„Já si myslím, že Česká republika je na rozcestí. Lidé vyvolali poptávku po tom, že politici jsou špatní a že politické rozhodování je špatné. Ale já si myslím, že kriminalizování politických rozhodnutí, to je cesta do pekel,“ okomentoval Cikrt kauzu letecké záchranky.

ODS není financována z veřejných peněz

„My můžeme vést klidně celý Hyde park, pane redaktore, debatu o té ceně. Ale ani já, ani vy ji neznáme,“ podotkl Cikrt ke kauze údajně předraženého nákupu vrtulníků. Policie má podle něj velmi jasné stanovisko – že stát by leteckou záchrannou službu poskytoval levněji než soukromník. To je ale podle něj politický názor.

Julínek podle Cikrta vytvořil fungující záchrannou službu. „Tomáš Julínek to asi má promyšlené a chtěl počkat, až si všichni vystřílejí své patrony,“ říká Cikrt s tím, že není třeba se bát, že by se Julínek nedokázal později u soudu bránit, naopak to prý bude velmi dobrá obrana.

Cikrt považuje za naprostý nesmysl, že by ODS byla financována z veřejných peněz. „Nejsem příznivcem represivních opatření, která všichni mazaně obcházejí. Já jsem pro transparentní řešení, ať si volič vybere sám, když to bude vědět,“ uvedl Cikrt.

Jednu pojišťovnu nechtějme

Smlouva se společností poskytující leteckou záchrannou službu je velice těžko vypověditelná. „Může být smlouva na záchranu lidských životů lehce vyměnitelná?“ zeptal se Cikrt. „Jde o složitou věc, o záchranu životů. Ale vypověditelná je, každá smlouva je vypověditelná,“ dodal.

Jedna otázka směřovala také k tomu, zda by nebylo lepší mít pouze jednu zdravotní pojišťovnu. „Z toho by neměl nikdo nic, jedině socialisté body,“ prohlásil Cikrt. Podle něj by to byl jediný, neefektivní moloch. „Buďme rádi za to, že máme více pojišťoven,“ uzavřel bývalý mluvčí Ministerstva zdravotnictví.

Ptejte se politiků, ptejte se Vašich volených zastupitelů, pište, co Vám osobně vadí. Registrujte se na našem serveru ZDE.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama

autor: joh

reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Stotisícová demonstrace jako za Kalouska? Může přijít! Šéfodborář předem varuje Fialu. Zde je důvod

20:23 Stotisícová demonstrace jako za Kalouska? Může přijít! Šéfodborář předem varuje Fialu. Zde je důvod

Ostuda České republiky v pozdní digitalizaci, ostuda kvůli chybějícímu obchvatu hlavního města, emis…