Mlžení nám nestačí, vzkázali vládě protestující proti dohodě ACTA

11.02.2012 15:53

STOP ACTA, Internet nedáme, Mlžení nám nestačí. S takovými hesly se vydali brněnští protestující do ulic. Nelíbí se jim dohoda proti padělkům ACTA, která podle nich naruší svobodu internetu. A nelíbí se jim ani vláda, která sice zastavila ratifikaci dohody, ale neřekla k ní zatím ještě nic definitivního.

Mlžení nám nestačí, vzkázali vládě protestující proti dohodě ACTA
Foto: Vojtěch Brtnický
Popisek: Stovky lidí protestovaly v centru Prahy proti dohodě ACTA

"Ti, co dnes nepřišli, se nechali vládou obludit. Vláda to dala jen na chvíli k ledu," řekl ČTK jeden z protestujících Václav Pecl. Vláda by se podle demonstrantů měla od dohody jasně distancovat. "Mlžení nám nestačí," doplnil místopředseda České pirátské strany Ivo Vašíček.

K protestům vyzvala Česká pirátská strana, v sobotu budou probíhat hned ve dvaceti městech Česka a třiceti městech světa.

Kromě svobodného internetu se protestující vyslovili pro přímou demokracii a lepší kontrolu vlády a hospodaření politických stran. "ACTA je pouze důsledek toho, jak se tady rozhoduje," podotkl Pecl. Dohoda ACTA prý umožní cenzuru internetu a omezí jeho svobodné užívání. Její odpůrci se také obávají se zásahů do soukromí, například kontrol dat v telefonech a počítačích.

Pozastavení ratifikace přivítala před několika dny také místopředsedkyně Ústavního soudu Eliška Wagnerová. "Jsem ráda, že se vláda rozhodla ještě zabývat dohodou ACTA. Souladnost s ústavním pořádkem by ovšem v případě mezinárodních smluv měla být zkoumána vždy před tím, než se učiní první krok vedoucí k jejich uzavření tak, aby nedocházelo k mezinárodní blamáži," řekla.

Redakci PL můžete podpořit i zakoupením předplatného. Předplatitelům nezobrazujeme reklamy.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama

autor: par

Ing. Patrik Nacher byl položen dotaz

Proč se nemůžete domluvit????????????????

Pane poslanče, ANO nevolím, jsem volič SPD, ale Vás osobně uznávám a vím, že jste pro lidi udělal mnoho dobrého. Vysvětlete mi prosím, proč se nemůžete domluvit na účinné spolupráci s SPD? Je to tím, že SPD je jednoznačně na straně národa a slušných lidí, zatím co ANO to hraje na všechny strany? Neb...Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Odpad, jedovatá zmije? Tak mluvili nacisté o Židech, vzkazuje Žantovský. A cenzor Kartous v Radě ČT?

7:37 Odpad, jedovatá zmije? Tak mluvili nacisté o Židech, vzkazuje Žantovský. A cenzor Kartous v Radě ČT?

TÝDEN V MÉDIÍCH Z patnácti uchazečů vybraných Volebním výborem zvolí Sněmovna pět nových členů Rady …