Poté, co prezident Václav Klaus při svém výstupu na Sněžku zkritizoval zvyšování DPH a premiér Petr Nečas ještě dodal kritikům munici řečmi o ekonomické debilitě, sešel se v restauraci Vojanův dvůr na Malé straně zajímavý kvintet. Poslanci ODS Petr Tluchoř a Marek Šnajdr, někdejší tajemnice premiéra Topolánka Gabriela Kloudová, další člen expremiérova týmu - poradce Martin Schmarz a exministr zdravotnictví ze stejné éry Tomáš Julínek.
Na schůzce se domluvili, že pod záštitou Václava Klause budou společně postupovat proti premiéru Nečasovi a dokonce naplánovali, že Tluchoř by mohl v médiích vystoupit s nápadem, že by se „otec zakladatel“ mohl po odchodu z Hradu vrátit do čela strany. Přitom právě Tluchoř v minulosti proslul tím, že na uzavřených zábavách ódéesácké elity s oblibou předváděl tzv. mňoukání, neboli parodii na nezaměnitelné vyjadřování Václava Klause.
I další z „rebelů“, kteří proti Nečasovi začali používat klacek pravicového programu, byli spojeni s érou Mirka Topolánka, jež byla naopak charakterizována „rozkročením“ ODS směrem k politickému středu. A rovněž řada z nich byla spojena s oblastí zdravotnictví a zejména orgány Všeobecné zdravotní pojišťovny.

Tento článek je uzamčen
Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PLPřidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.
autor: jav