Moc teplo? Moc zima? „Domácnost podá podnět.“ Síkela plánuje udávání

13.08.2022 7:55 | Ze sítí
autor: MaA

Úsporná opatření, která představil ministr průmyslu a obchodu Jozef Síkela (za STAN) a která mají i pomocí Tabulky doporučených teplot reagovat na případnou energetickou krizi hrozící České republice hlavně s příchodem podzimních a zimních chladných měsíců, se nesetkala u veřejnosti s příliš dobrým ohlasem. Jak budou lidé reagovat na další pokyny z dílny resortu MPO, tentokrát ohledně kontroly teplot v domácnostech a udávání na Inspekci, je proto otázkou.

Moc teplo? Moc zima? „Domácnost podá podnět.“ Síkela plánuje udávání
Foto: Hans Štembera
Popisek: Ministr průmyslu a obchodu Jozef Síkela

„Naším cílem je mít připraveny legislativní nástroje, které nám pomohou dosáhnout potřebných úspor v případě, že by ruský diktátor Vladimir Putin dále eskaloval svou energetickou válku,“ říká Síkela a dodává, že úspory plynu, kterých by se v případě zavedení těchto pravidel podařilo dosáhnout, by se mohly započítat do cíle snížit spotřebu plynu o 15 %, který vyplývá z nařízení Rady EU.

Tolik k původnímu záměru, který tedy jasně evokuje potřebu vyhovět nařízení EU. Síkela v původním vyjádření dodal, že k omezování teplot přistoupit nechce, nicméně původní tabulka je dost detailní.

Jak bude ale opatření kontrolováno, říkali si mnozí občané, kterých se tabulka požadovaných teplot v obývácích, koupelnách a jinde týkala? I na to Ministerstvo průmyslu a obchodu (MPO) myslelo a vydalo manuál „Jak budou probíhat kontroly podle nové vyhlášky o vytápění“. (Ministerstvo v mezičase stihlo svůj příspěvek smazat - pozn.red.)

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

Čí je to vina?

Tvrdíte, že jinde financování veřejnoprávních médií funguje, díky vysoké politické kultuře. Proč není možná i u nás? Je pravda, že kdo víc sleduje jak spolu jednáte, je to děs a zlepšení nepřispíváte ani jedna strana. A jestli projde ta změna financování, jako že as projde. Co budete dělat dál? Proč...

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:

Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

„Zdravím Vaška Moravce. Tu miliardu mu nezávidím.” Vyplouvají vážné věci

4:46 „Zdravím Vaška Moravce. Tu miliardu mu nezávidím.” Vyplouvají vážné věci

Jak to dopadá, když se má omluvit za nepravdivé nařčení neziskovka vedená Václavem Moravcem? Takovou…