Mocní se náhodou potkali v hotelu ve Špindlu: Klaus, Janoušek i miliardář Janeček

21.03.2013 17:14

Podle informací ParlamentníchListů.cz se o víkendu ve Špindlerově Mlýně v Krkonoších děly věci. Čistě náhodou se tam v jedné restauraci potkali mocní z české politiky i byznysu.

Mocní se náhodou potkali v hotelu ve Špindlu: Klaus, Janoušek i miliardář Janeček
Foto: Archiv KJ
Popisek: Karel Janeček

Do Špindlerova Mlýna v Krkonoších často jezdí lyžovat a bavit se česká smetánka včetně expremiéra Mirka Topolánka, Jaroslava Tvrdíka, bývalého šéfa ČEZ Martina Romana... Nejinak tomu bylo o minulém víkendu. Oblíbený je zde velmi Hotel Savoy a jeho restaurace Kogo. A zde se – pravděpodobně úplně náhodně – potkala velmi zajímavá společnost.

Zajímavé osazenstvo stolů

„U jednoho stolu seděl pražský lobista a podnikatel Roman Janoušek se svou přítelkyní a dalšími přáteli, u dalšího stolu zase podnikatel a vlivný člen pražské ODS Tomáš Hrdlička s přáteli a u dalšího stolu bylo osazenstvo nejprominentnější: Václav Klaus s rodinou, se svým synem. A pak dorazil miliardář Karel Janeček, který seděl u stolu s Eliškou Kaplicky – vdovou po známém architektovi, a s podnikatelem Luďkem Sekyrou. Klaus se radši neotáčel, aby se nemusel na zrzavého Janečka dívat,“ informoval ParlamentníListy.cz host, který se také náhodou v této době pohyboval po restauraci.

Hospodářské noviny již před časem informovaly, že kdo v politice a byznysu něco znamená, je ve Špindlerově Mlýně, a kdo něco opravdu znamená, má byt v komplexu Savoy, který postavila pražská developerská firma Sekyra Group.

Podle HN sem jezdí také například šéf finanční skupiny Penta Marek Dospiva nebo bývalý ředitel ČD Cargo Josef Bazala. Hned dva byty a jeden nebytový prostor si podle HN v luxusním komplexu Savoy pořídila rodina bývalého starosty Prahy 1 a člena výkonné rady ODS Filipa Dvořáka.

Redakci PL můžete podpořit i zakoupením předplatného. Předplatitelům nezobrazujeme reklamy.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama

autor: Lukáš Petřík

Ing. Marian Jurečka byl položen dotaz

zkrácení rodičovské

Je pořád ve hře nebo ne? Je to něco, na co byste přistoupili? Myslíte, že je to v dohledné době možné? Když už, není třeba první investovat do výstavby nových školek a nějak vyřešit zkrácené úvazky, dnes vás na ně nechce moc zaměstnavetelů brát, jelikož se jim to ani nevyplatí, stejně jako se to nev...

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:


Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Toto není Rusko, ale Francie: Brutální údery těžkooděnců. Zatčení rakouští školáci na výletě. Amputovaná varlata...

14:30 Toto není Rusko, ale Francie: Brutální údery těžkooděnců. Zatčení rakouští školáci na výletě. Amputovaná varlata...

Ve Francii pokračují masivní protesty proti nepopulární důchodové reformě. Bezpečnostní složky čelí …