Mocný Jurečko: Ať Nečas vysvětlí vyhazov Pospíšila. Jinak za ním přijedeme

28. 6. 2012 12:27

Proti „zvláštnímu“ odvolání ministra spravedlnosti Jiřího Pospíšila protestuje i Roman Jurečko, exministrův přítel a plzeňský podnikatel, který je považován za vlivného muže plzeňské ODS. A s ním i ostatní plzeňští občanští demokraté. Když jim to premiér nevysvětlí, klidně si prý za ním přijedou třeba do Kramářovy vily.

Mocný Jurečko: Ať Nečas vysvětlí vyhazov Pospíšila. Jinak za ním přijedeme
Foto: tan
Popisek: Místopředseda regionálního sdružení a člen výkonné rady ODS Roman Jurečko
reklama

Jakkoliv má podle něj premiér svaté právo odvolávat členy vlády, ale v tomto případě byla přinejmenším forma tohoto kroku velmi zvláštní. „Odvolávat jednoho z nejpracovitějších a i de facto nejpopulárnějších ministrů celé vlády tímto způsobem mi připadá divné,“ myslí si podnikatel.

Principielně je schopen pochopit, že premiér už nechce spolupracovat s podřízeným ministrem. „Nerozumím ale té rychlosti. Ani tomu, jak bleskově to podepsal pan prezident. Když se podíváte zpátky, tak nevím o tom, že by podobné situace trvaly dvacet minut,“ připomíná Jurečko v rozhovoru pro Lidové noviny.

„Budeme chtít, aby nám to pan premiér vysvětlil na stranické půdě,“ ujišťuje významný člen ODS. Jestli prý premiér v dohledné budoucnosti nepřijede vše vysvětlit do Plzně, jsou plzeňští občanští demokraté připraveni vypravit za ním reprezentativní vzorek třeba do Kramářovy vily. „Ti lidé to chtějí slyšet,“ ujišťuje Pospíšilův spojenec. 

Ptejte se politiků, ptejte se Vašich volených zastupitelů, pište, co Vám osobně vadí. Registrujte se na našem serveru ZDE.

 

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama
autor: jav
reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Nebezpečný útok! Halík vypustil text, kterým vyděsil Petra Žantovského. Jde o ČT a také Milion chvilek

8:13 Nebezpečný útok! Halík vypustil text, kterým vyděsil Petra Žantovského. Jde o ČT a také Milion chvilek

TÝDEN V MÉDIÍCH Kde bere člověk, který se nazývá teologem, odbornou kompetenci k tomu posuzovat komp…