Monstrproces s Afgháncem, který znásilnil a pak uškrtil německou studentku. Může dostat doživotí, ale...

01.09.2017 12:12

V německém Freiburgu v těchto dnech začal ostře sledovaný proces s mladým afghánským migrantem, který loni v říjnu podle obžaloby znásilnil a zavraždil devatenáctiletou studentku. Pokud se prokáže, že bylo Afghánci v době spáchání trestného činu více než 21 let, hrozí mu doživotí.

Monstrproces s Afgháncem, který znásilnil a pak uškrtil německou studentku. Může dostat doživotí, ale...
Foto: Jan Rychetský
Popisek: O nabíjení mobilů u jedné z restaurací je obrovský zájem

Zpráva o znásilnění a zavraždění mladé studentky Marie L. loni v říjnu hluboce zasáhla německou veřejnost. Média zpočátku o tomto trestném činu informovala jen okrajově a některá dokonce vůbec. Tlak veřejnosti však nakonec způsobil, že se z případu stalo hlavní téma po několik dlouhých týdnů. Nyní, po jedenácti měsících od nešťastné události, stanul obžalovaný Afghánec Hussein K. poprvé před soudem.

Vzhledem k provedeným testům DNA není pochyb o jeho vině, přesto je naplánováno šestnáct soudních stání, v průběhu kterých by mělo být vyslechnuto 45 svědků. Konečný rozsudek by tak měl být vynesen až v prosinci. „Prokurátor obviňuje mladého afghánského migranta z násilného sexuálního útoku a následného uškrcení devatenáctileté studentky, jejíž utopené tělo bylo nalezeno ve vodách řeky Dreisam,“ konstatuje deník Augsburger Allgemeine.

Hlavním úkolem soudu bude rozhodnout, jestli se migrant trestného činu dopustil jako dospělý či jako mladistvý. On sám tvrdí, že mu bylo sedmnáct let, ale lékaři a další experti se spíš přiklánějí k tomu, že mu bylo nejméně 21 let a může tak být souzen jako dospělý. V takovém případě by jej vzhledem k brutalitě spáchané vraždy mohlo čekat až doživotí. Jako mladistvý by ovšem mohl dostat maximálně patnáctiletý trest.

Hussein K. přišel do Německa v listopadu roku 2015, tedy na začátku migrační vlny, a to bez jakýchkoli dokladů či doprovodu dospělého. Jak se v souvislosti s vyšetřováním jeho loňské vraždy ukázalo, měl za sebou velmi temnou minulost. V roce 2013 byl v Řecku odsouzen na deset let za obzvlášť násilný trestný skutek. Byl však předčasně propuštěn z vězení již v říjnu 2015 a vyrazil rovnou do Německa.

Řecké úřady bohužel svým německým protějškům žádné informace o jeho zločinecké minulosti nepředaly a mladý Afghánec tak mohl začít v nové zemi s čistým štítem. Jak je již dnes známo, „latinu sekal“ pouze několik měsíců. Případ vzbudil u německé veřejnosti rozruch nejenom kvůli své brutalitě, protože pachatelem byl migrant. V neposlední řadě se totiž ukázalo, že zavražděná dívka byla dcerou vysoko postaveného úředníka Evropské unie.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

autor: pro

Bety.cz - magazín nejen pro mámy - horoskopy, recepty, diskuse, soutěže

Bety.cz TESTOVÁNÍ - Testujte s námi nové produkty či služby a o své názory a doporučení se podělte s ostatními čtenářkami Bety.cz.

Prostřeno.cz - recepty on-line - vaření, recepty, gastronomie

reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Byla to revoluce? Studená sprcha od Klausovy ekonomky. I pro Pavla Rychetského

14:27 Byla to revoluce? Studená sprcha od Klausovy ekonomky. I pro Pavla Rychetského

K Janě Bobošíkové do pořadu JB Talk v internetové televizi XTV zavítala tentokrát ekonomka Hana Lipo…