Monstrproces s Afgháncem, který znásilnil a pak uškrtil německou studentku. Může dostat doživotí, ale...

01.09.2017 12:12 | Zprávy
autor: pro

V německém Freiburgu v těchto dnech začal ostře sledovaný proces s mladým afghánským migrantem, který loni v říjnu podle obžaloby znásilnil a zavraždil devatenáctiletou studentku. Pokud se prokáže, že bylo Afghánci v době spáchání trestného činu více než 21 let, hrozí mu doživotí.

Monstrproces s Afgháncem, který znásilnil a pak uškrtil německou studentku. Může dostat doživotí, ale...
Foto: Jan Rychetský
Popisek: O nabíjení mobilů u jedné z restaurací je obrovský zájem

Zpráva o znásilnění a zavraždění mladé studentky Marie L. loni v říjnu hluboce zasáhla německou veřejnost. Média zpočátku o tomto trestném činu informovala jen okrajově a některá dokonce vůbec. Tlak veřejnosti však nakonec způsobil, že se z případu stalo hlavní téma po několik dlouhých týdnů. Nyní, po jedenácti měsících od nešťastné události, stanul obžalovaný Afghánec Hussein K. poprvé před soudem.

Vzhledem k provedeným testům DNA není pochyb o jeho vině, přesto je naplánováno šestnáct soudních stání, v průběhu kterých by mělo být vyslechnuto 45 svědků. Konečný rozsudek by tak měl být vynesen až v prosinci. „Prokurátor obviňuje mladého afghánského migranta z násilného sexuálního útoku a následného uškrcení devatenáctileté studentky, jejíž utopené tělo bylo nalezeno ve vodách řeky Dreisam,“ konstatuje deník Augsburger Allgemeine.

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

MUDr. Zdeněk Hřib byl položen dotaz

Hřib (Piráti): Posíláme Evropské komisi nové podklady ke střetu zájmů Agrofertu

Proč? Jestli se děje třeba něco nezákonného, proč neinformovat orgány v trestním řízení? Proč donášet EK? To je jako byste tvrdila, že nejsme suverénní stát, co si problémy neumí vyřešit sami. To je nám nějaké EU nadřízená?

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:

Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Ubližují Petru Pavlovi, tvrdil Rychetský. A přišly mu vzkazy z minulosti

13:00 Ubližují Petru Pavlovi, tvrdil Rychetský. A přišly mu vzkazy z minulosti

„Je těžké mít v úctě prezidenta, který kašle na Ústavu i většinu voličů. Vzpomeňme si, jak se choval…