Moravskoslezskou ČSSD povede do voleb ministr Lubomír Zaorálek

03.06.2017 18:19

Moravskoslezské sociální demokraty povede do podzimních voleb do Poslanecké sněmovny ministr zahraničních věcí Lubomír Zaorálek, který stál v čele kandidátní listiny už před čtyřmi lety. O podobě kandidátní listiny sociální demokraté rozhodovali v pátek a dnes ve vnitrostranickém hlasování. Účast ale byla velmi nízká a hlasy se tak nakonec ani nesčítaly, řekla ČTK tajemnice Petra Krejčířová.

Moravskoslezskou ČSSD povede do voleb ministr Lubomír Zaorálek
Foto: Daniela Černá
Popisek: Bývalý ministr zahraničí Lubomír Zaorálek

V případě, kdy je účast nižší než 30 procent, se hlasy nesčítají a platí kandidátní listina navržená krajským výkonným výborem.

Na druhém místě kandidátky bude karvinský primátor Tomáš Hanzel, na třetím někdejší náměstek hejtmana Jiří Vzientek, první ženou na kandidátní listině bude nynější poslankyně Dana Váhalová a s pětkou bude advokát a pedagog Milan Čichoň.

Do kandidátní listiny zasáhlo i vedení sociálních demokratů, které z ní v květnu nechalo vyškrtnout poslance Adama Rykalu a předsedkyni ostravské organizace Janu Vajdíkovou. Mezi ostravskými sociálními demokraty panují dlouhodobě neshody a vedení strany tak schválilo i přeregistraci, a to na základě zprávy stranické ústřední kontrolní komise, která shledala ve fungování ostravské městské organizace nedostatky, a také na základě podnětu tamního krajského výboru.

Většina politických uskupení v Moravskoslezském kraji už má jasno, kdo stane v čele kandidátní listiny v podzimních volbách do Poslanecké sněmovny. Například hnutí ANO povede hejtman Ivo Vondrák, v čele řady kandidátních listin stanou stávající poslanci – ODS vsadí na Zbyňka Stanjuru, komunisté na Leo Luzara, TOP 09 na Herberta Paveru a lidovci, kteří budou kandidovat společně se Starosty a nezávislými (STAN), na Pavlu Golasowskou.

Sociální demokraté již zvolili lídry pro podzimní sněmovní volby celkem v sedmi krajích. Kromě Zaorálka budou jedničkami kandidátek předseda ČSSD a premiér Bohuslav Sobotka v Jihomoravském kraji, ministr vnitra a místopředseda strany Milan Chovanec v Plzeňském kraji, poslankyně Markéta Wernerová v Karlovarském kraji, poslanec Jan Birke v Královéhradeckém kraji, předseda Sněmovny Jan Hamáček ve Středočeském kraji a poslanec Antonín Seďa ve Zlínském kraji.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

autor: mp

Bety.cz - magazín nejen pro mámy - horoskopy, recepty, diskuse, soutěže

Bety.cz TESTOVÁNÍ - Testujte s námi nové produkty či služby a o své názory a doporučení se podělte s ostatními čtenářkami Bety.cz.

Prostřeno.cz - recepty on-line - vaření, recepty, gastronomie

reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Horáček odhalil pikantnosti ze zákulisí prezidentské kampaně: Na velkoplošnou obrazovku s Drahošem se díval jeden člověk. Vítačka Vášáryová nám ubírala hlasy...

18:55 Horáček odhalil pikantnosti ze zákulisí prezidentské kampaně: Na velkoplošnou obrazovku s Drahošem se díval jeden člověk. Vítačka Vášáryová nám ubírala hlasy...

REPORTÁŽ Máme na víc. Předpremiéru dokumentu s tímto názvem, o posledních prezidentských volbách, vi…