Mrtvý muž Bárta už nemá co nabídnout, naznačuje Komárek. Vzhůru za Peake

19.04.2012 8:06 | Zprávy
autor: bob

Uvnitř Věcí veřejných nedošlo k evolučnímu procesu, při kterém se ze zlých šedivých veverek staly hodné ryšavé. Došlo pouze k logickému běhu věcí.

Mrtvý muž Bárta už nemá co nabídnout, naznačuje Komárek. Vzhůru za Peake
Foto: Vladimír Škarda
Popisek: Soudní řízení s Vítem Bártou

Bývalý předseda poslaneckého klubu ODS neuspěl, když chtěl kdysi "sbalit" část klubu poslanců Věcí veřejných. To se teď podařilo Petru Nečasovi a Miroslavu Kalouskovi. Je nedůležité, zda se tohoto procesu aktivně zúčastnili, ale to, že je to v jejich prospěch. V komentáři MF Dnes to píše komentátor Martin Komárek

Smrtonosná past

Po soudním verdiktu nad Vítem Bártou se vládní kabinet dostal do neřešitelné pasti. Po velikonoční smršti se Nečasovi podařilo zajistit podporu bártovců pro reformy a říkal, že ani odsouzení nemůže vládu zastavit. Premiérovi ale rychle došlo, že vládnutí s Bártou znamená dobrovolnou samolikvidaci. Tuto skutečnost si dobře uvědomoval i Miroslav Kalousek, jehož strana má ústřední heslo: tradice, odpovědnost a prosperita. "Reformy by sice možná prošly, pravice by však před krajskými volbami ztratila jakýkoliv kredit. Další oranžová, nebo dokonce oranžovorudá tsunami by byla nevyhnutelná," píše Komárek.

Aktivita Karolíny Peake a části poslanců VV proto přišel pro TOP 09 jako dar z nebe.

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

Mgr. Libor Vondráček byl položen dotaz

Ukrajina v EU?

Cituji z prohlášení vaší strany: Evropská unie se snaží urychlit přístupová jednání s Ukrajinou. Kdo jako přesně? Kdo ten proces přijetí řídí? A kdo vlastně rozhoduje o přijetí či nepřijetí nějaké země do EU?

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:

Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

„Zdravím Vaška Moravce. Tu miliardu mu nezávidím.” Vyplouvají vážné věci

4:46 „Zdravím Vaška Moravce. Tu miliardu mu nezávidím.” Vyplouvají vážné věci

Jak to dopadá, když se má omluvit za nepravdivé nařčení neziskovka vedená Václavem Moravcem? Takovou…