Müllerová jde do boje s nezaměstnaností. Znovu plně zapojí úřady práce

11.05.2013 8:54 | Zprávy
autor: adr

Vyhlídky na to, že by se do konce roku přirozeně snížila nezaměstnanost, nejsou vůbec růžové. Ministerstvo práce proto hodlá pomoct a chce vložit na podporu zaměstnávání lidí bez práce státní peníze i miliardy z Evropské unie.

Müllerová jde do boje s nezaměstnaností. Znovu plně zapojí úřady práce
Foto: Hans Štembera
Popisek: Úřad práce

Nezaměstnanost je v historických maximech, bez práce je podle dubnových údajů téměř 600 tisíc lidí. Ministerstvo práce a sociálních věcí se proto pouští do boje. "Finančních prostředků na podporu zaměstnanosti je dost. Teď je třeba kapacitu úřadů práce posílit tak, aby mohly jednat se zaměstnavateli, a rozšiřovat tak smysluplně absorpční kapacitu trhu práce," vysvětlila MF Dnes nová generální ředitelka Úřadu práce ČR Marie Bílková, která se dříve politikou zaměstnanosti na ministerstvu zabývala.

Ekonomové i pro příští rok očekávají mírné zhoršení situace. Ministryně Ludmila Müllerová (TOP 09) proto vyráží do boje a chce nyní vrátit úřadům práce jejich původní funkci. Její předchůdce a spolustraník Jaromír Drábek z nich totiž spíše udělal dávkové pokladny.

Podpora maminek i absolventů

Ministryně už zveřejnila svůj plán pro zaměstnanost. Z evropských peněz se mají platit například absolventské stáže u firem, zkrácené úvazky pro matky s dětmi nebo třeba i rekvalifikace, které si nezaměstnaný sám vybere.

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

Radek Koten byl položen dotaz

Lékaři

Já si lékařů vážím a nemají to snadné. Už samotné studium a ta zodpovědnost. Na druhou stranu dost jistě vlivem médií sledujeme případy, kdy došlo k nějakému pochybení na straně lékařů. Je tak na jejich nahrávání opravdu něco tak špatného a nepochopitelného? Já teda mám s lékaři dobrou zkušenost, al...

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:

Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

„Nejvíc tím uškodil sám sobě.“ Na Ústavní soud se toho valí víc

4:44 „Nejvíc tím uškodil sám sobě.“ Na Ústavní soud se toho valí víc

Prezident dostal od Ústavního soudu to, co chtěl. Předběžné opatření, které vládu de facto nutí ho d…