Multikulturalismus selhává. Šéf ODS Fiala si nebere servítky a mluví o radikálech

08.09.2014 20:59

Předseda ODS Petr Fiala v rozhovoru pro server iDnes.cz jasně prohlašuje, že multikulturní společenské koncepce selhávají. Kdo chce v Česku žít, měl by respektovat naše tradice. Ukazuje se totiž, že děti imigrantů se do společnosti nezačleňují ani ve druhé či třetí generaci. Fiala v této souvislosti důrazně varuje i před radikály z Islámského státu.

Multikulturalismus selhává. Šéf ODS Fiala si nebere servítky a mluví o radikálech
Foto: Hans Štembera
Popisek: Předseda ODS Petr Fiala

„Ukazuje se, že řada dobře myšlených multikulturních koncepcí úplně selhala. Myslím, že bychom neměli opakovat chyby a jít touhle cestou, zvláště když těchto lidí u nás bude přibývat. Já v tomhle směru jsem dost na straně těch, kteří říkají: Chraňme naše tradice, naši kulturu, a jestli s námi chce někdo žít, tak ať to respektuje“ říká v rozhovoru Fiala.

Na druhé straně zdůrazňuje, že například problém nošení muslimských šátků zřejmě nebude tak velký, jak se může zdát z prostoru, který tomu věnují média. Podle předsedy ODS existují podstatnější problémy, a to je otázka Islámského státu, neboť se ukazuje, že existuje určité napojení na muslimské komunity v řadě zemí. A radikálové dávají jasně najevo, že se nehodlají hned tak někde zastavit. Tohle by nás mělo děsit, míní Fiala. Zároveň upozorňuje, že nedělá rovnítko mezi vyznavači islámu a islámskými radikály.

Fiala apeluje na vládu, aby Česká republika přiložila výrazně ruku k dílu, pokud se další státy rozhodnou proti Islámskému státu zakročit. Kabinet by neměl přehlížet ani zprávy tajných služeb, které mohou informovat o případné radikalizaci některých skupin.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

autor: mp

Bety.cz - magazín nejen pro mámy - horoskopy, recepty, diskuse, soutěže

Bety.cz TESTOVÁNÍ - Testujte s námi nové produkty či služby a o své názory a doporučení se podělte s ostatními čtenářkami Bety.cz.

Prostřeno.cz - recepty on-line - vaření, recepty, gastronomie

reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Z toho, co dělá Ovčáček, mám hrůzu. Rychetský drtil Hrad a řekl, kdo dnes v Česku kontroluje moc

17:05 Z toho, co dělá Ovčáček, mám hrůzu. Rychetský drtil Hrad a řekl, kdo dnes v Česku kontroluje moc

Hostem nedělní Partie televize Prima byl předseda Ústavního soudu ČR Pavel Rychetský. Zhodnotil třic…