Murín končí v čele GIBS

17.04.2018 9:53

Podle serveru Atuálně.cz šéf Generální inspekce bezpečnostních sborů skončí za pár dní ve funkci.

Murín končí v čele GIBS
Foto: GIBS
Popisek: GIBS logo

Šéf Generální inspekce bezpečnostních sborů Michal Murín před časem oznámil, že na něj premiér v demisi Andrej Babiš tlačil, aby skončil ve funkci. Měl prý raději skončit sám a v tichosti, než aby se z toho rozvinul nějaký skandál.

Političtí oponenti trestně stíhaného premiéra v demisi Andreje Babiše to tehdy komentovali tak, že se premiér může po změnách v GIBS pokusit ovlivnit právě kauzu, kvůli které čelí trestnímu stíhání – kauzu firmy Čapí hnízdo. Babiš to tehdy odmítal a tvrdil, že jako premiér nemá v Murína důvěru. Dovolával se přitom státních zástupců, kteří v minulosti fungování GIBS kritizovali.

Murína v poslední době postihly také zdravotní problémy. Skončil v nemocnici. A na konci dubna prý skončí i v čele GIBS. „Mohu to potvrdit, ale dál se k tomu nebudu zatím vyjadřovat,“ řekl Aktuálně.cz Murín.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

autor: mp

Bety.cz - magazín nejen pro mámy - horoskopy, recepty, diskuse, soutěže

Bety.cz TESTOVÁNÍ - Testujte s námi nové produkty či služby a o své názory a doporučení se podělte s ostatními čtenářkami Bety.cz.

Prostřeno.cz - recepty on-line - vaření, recepty, gastronomie

reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Čeští právní experti jsou na nohou: Určovat, co se smí říkat a co ne? Velmi nebezpečné! Není divu, že s tím přichází zrovna Čaputová

14:02 Čeští právní experti jsou na nohou: Určovat, co se smí říkat a co ne? Velmi nebezpečné! Není divu, že s tím přichází zrovna Čaputová

Na kauzu odsouzeného slovenského poslance za xenofobní výroky na adresu Romů zareagovala slovenská p…