Muslimský učenec chválil evropskou metropoli: Je to tu ještě počestnější a „islámštější“ než u nás

11.03.2016 10:13 | Zprávy
autor: pro

Londýn je podle prominentního šíitského klerika Maulana Syed Ali Raza Rizvi mnohem více „islámským městem“ než mnoho metropolí v muslimském světě. Více informací o překvapivém vyjádření muslimského učence přidává deník The Telegraph.

Muslimský učenec chválil evropskou metropoli: Je to tu ještě počestnější a „islámštější“ než u nás
Foto: Archiv
Popisek: Modlící se muslimové v mešitě

Jak uvádí britský deník The Telegraph, muslimský učenec svá slova pronesl v diskusi s hlavou římskokatolické církve ve Velké Británii kardinálem Vincentem Nicholsem a vrchním rabínem Ephraimem Mirvisem, jež se uskutečnila v Londýně. Rizvi, který se narodil v Pákistánu a studoval v Íránu prohlásil, že se cítí více „islámsky“ ve Velké Británii než v mnoha jiných zemích, protože v zemi vládne svoboda vyznání a společnost je zde multikulturní.

Rizvi rovněž poznamenal, že islám je založen na „lásce a spravedlnosti“, ale muslimským politickým představitelům se podle jeho názoru nedaří tuto skutečnost úspěšně "prodávat" světové veřejnosti. Tři představitelé společně diskutovali o tom, jak se ve Velké Británii žije příslušníkům náboženských menšin. Muslimský učenec dále řekl, že na rozdíl od „židovských a křesťanských bratří“ představují muslimové v zemi novou komunitu a mají se proto od nich ještě mnoho co učit.

Samotný Rizvi je s postavením muslimů ve Velké Británii očividně spokojen. „V Londýně je přítomno více islámských hodnot než v mnoha muslimských zemích dohromady. Žije tady vedle sebe mnoho odlišných komunit v naprostém míru a harmonii, respektují se navzájem a mají k sobě velmi blízko. A právě o tom je také islám, což se bohužel muslimským politickým představitelům nedaří tlumočit zbytku světa,“ uvedl klerik.

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

Ing. Tomáš Goláň byl položen dotaz

Volby

Voliči si zvolili, koho zvolili. Jak si vysvětlujete, že nezvolili vás? To, že ANO dost rozhazuje je i pravda, ale co je špatného na tom, že to jak vy tvrdíte sype mezi občany? Asi by to chtělo sypat z rozumem, ale sypat třeba je nebo podle vás ne?

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:

Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

„Teď se může stát cokoliv.“ Po žalobě Pavla na vládu

10:30 „Teď se může stát cokoliv.“ Po žalobě Pavla na vládu

Hrad dnes oznámil, že prezident Petr Pavel podává kvůli údajné nesoučinnosti vlády v otázce summitu …