Muže s tyčí od Vojtěcha vyvedli. Ale pravé peklo nastalo teď

02.12.2021 13:03 | Ze sítí

Policie podle dnes uveřejněného prohlášení pátrá po muži, který se železnou tyčí vstoupil na Ministerstvo zdravotnictví. A žádá občany, aby ho pomohli identifikovat. Ovšem podle reakcí na sociálních sítích to tak snadné nebude, muž má velkou podporu a řada lidí se nediví, že na ministerstvo šel, a tuší, že takových bude přibývat. „Brzo přibude takových, ale se střelnou zbraní,“ ozvalo se. „Dejte povinné očkování a budou nás tam stovky,“ zaznělo také.

Muže s tyčí od Vojtěcha vyvedli. Ale pravé peklo nastalo teď
Foto: Repro Policie ČR
Popisek: Muž, který s kovovou tyčí vkročil na ministerstvo zdravotnitcví

Anketa

Má Miroslav Kalousek šanci stát se prezidentem České republiky?

2%
96%
hlasovalo: 14285 lidí
Jak dnes informovala Policie ČR, 25. října do budovy ministerstva vstoupil muž se železnou tyčí, protáhl se turnikety a šel po schodech. Tam se ovšem střetl s ochrankou, která mu tyč zabavila a dostrkala ho zpět ke dveřím. „I u vchodu se muž domáhal opětovného vstupu, s tím, že se chce dostat do vyšších pater budovy. Když pochopil, že mu to nebude dovoleno, z budovy odešel neznámo kam,“ píše policie, která zároveň zveřejnila fotografie a video z incidentu a vyzývá občany, pokud dotyčného poznávají, aby kontaktovali linku 158.

„Případ je prověřován pro trestný čin vyhrožování s cílem působit na úřední osobu, ze kterého je muž podezřelý. Pokud bude dopaden a odsouzen, hrozí mu až tříletý trest odnětí svobody,“ uvádí policie, ovšem z jejího vyjádření není známo, komu konkrétně chtěl dotyčný vyhrožovat.

Zprávu už zveřejnila TV Nova na sociálních sítích a v komentářích dostal neznámý muž značnou podporu, kdy někteří se jeho činu nediví, jiní jej podporují a někteří dokonce říkají, že nešel dost daleko.

„Já se divím, že Vojtěch a spol. ještě žije,“ ozvalo se například. Nebo: „Hledal Vojtěcha, co asi. Škoda, že ho nenašel.“ „Už to začíná, hon na Vojtěcha,“ tušil jeden muž. Jedna žena podotkla, že dosluhující ministr zdravotnictví je po pozitivním testu na covid v karanténě, nicméně muž na ministerstvo vstoupil 25. října.

„Velice povedená protestní akce, aspoň jde vidět, k čemu je ochranka placená z našich daní. Doufám, že ho nechytnou. Nedivím se, že lidem už z toho hrabe. Ať vše povolí a je to. Myslím si, že dokud budou mít blbý kecy, tak to bude každý den,“ mínil jeden muž. „A co čekají, každej toho má dost a takových případů bude víc a víc, vemte si kolika lidem už tato opatření zničila život, znám plno hospod atd., co už zavřely, že na to nemají a tak!“ přidal se další.

„Myslím, že to bude brzo na denním pořádku. Když se chovají jak největší zm*di. Anebo je to nastrčená figurka, aby měl důvod mít ochranku 24/7. Tady by to divné nebylo,“ spekuloval další komentující.

Podstatná část komentátorů si také byla jista tím, že muž s tyčí nebude zdaleka poslední, kdo bude chtít ministerstvo navštívit, a někteří se dokonce chtěli připojit. „Dejte povinné očkování a budou nás tam stovky,“ prohlásil jeden z nich. „Brzo přibude takových, ale se střelnou zbraní,“ odhadl komentující a další se přidala: „A doufám, že jich bude víc, protože to, co vymýšlí, na nic jiného není než na tyč.“

Redakci PL můžete podpořit i zakoupením předplatného. Předplatitelům nezobrazujeme reklamy.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama

autor: kas

reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Já ho nepodpořil! To ať neříká! Fiala pustil bombu na STAN

8:24 Já ho nepodpořil! To ať neříká! Fiala pustil bombu na STAN

Hostem úterních Událostí, komentářů byl premiér Petr Fiala. Nejdříve oznámil, že co bude s vyhláškou…